Bugünün uçak kazasında Emiliano Sala’nın oğlu ses kaydı ortaya çıkıyor! BBC içeriğinden…

class=”medyanet-inline-adv”>

Emiliano Sala, 2018/19 dönemin devre arasında idi Fransa Ligue 1 şirketi Nantes’tan o Premier Lig ekibi Cardiff City’ye transfer. Kulüplerin planlanması yeni takımına için Fransa’dan Galler’e yapılması gereken Sala, menajerinin özel uçağa bindi. 21 Ocak, Sala’nın tek başına bindiği Piper Malibu model uçak Manş denizi’ne yetişmiş ve Arjantinli futbolcu 28 yaşını kaybedecekti.

SALA’NIN NAAŞI BULUNDU, PİLOTUNKİ BULUNAMADI

Nantes – Cardif arasında uçan Emiliano Sala’nınnda pilot dışında mürettebar yoktu. 18 gün sonra Sala’nın cansız hale getirilmesine ulaşıldı ancak pilot David Ibbotson’un bulunamadığından sonra.

BONSERVİS DAVASI CAS’LIK OLDU

Cardif City, Sala’nın ölümünün hemen öncesinde, tamamlama Nantes’a anlaşılan bonservis bedelin verileceği, Sala ile anlaşılan eğitimden geçeceği konusunda duyurulacak. Ancak golcü oyuncu boşluğunu Sala ile dolmayı planlayan Galler ekibi, trajedik yüksek sezonda kısa bir süre içinde tamamlamak ve Premier Lig’in yüksekten gelirden az gelir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cardiff City daha sonra Sala’nın bonservisini ödemeyeceğini duyurdu. FIFA’nın ve FIFPro’nun hedefine ulaşmak için klasik geri adım atmadı. Konu şu anda Nantes Cardiff City ve Sala’nın ailesinde Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde(CAS) görüşülmeye devam ediyor.

KAZA DAVASINDA ORGANİZATÖR SUÇLU BULUNMUŞTU

Emiliano’nın kamyonundan fırlatılmasından soruşturması ve devam eden yolcu’un pilotu David Ibbot’un uçuşunu planlayanlar için uçuşunu tamamlamadan ortaya çıkması.

Uçuşu uçuşu gerçekleştirmek. Buna göre uçuş yapmak için organize eden Hender’ın görevlendirdiği gece uçuş yapma ve ticari pilotluk bot’ın uçuş uçuşları uçuş yapmak için uçuş yapmaktı. Henderson’ın Ibbotson’ı görevlendirirken ‘Nantes’ta 3 gün geçirmek ister misiniz?’ şeklindeki soruda kayıtlara yansımıştı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mahkemeye giderken David pilot ve uçuş organizatörü Henderson 10’a oy çokluğuyla suçlu bulunmuştu.

SON SES KAYITLARI YAYINLANDI

BBC, Sala’nın ve pilot Ibbotson’un uçaktaki oğlu ses kayıtlarını yayınlıyor.

Kayıtta Sala’nın oğlu konuşmasında şu ifadeler yer alıyor:

“Şu gibi bir görünen bir uçaktayım. Benden haber alıyorsanız, beni arar mı bilmiyorum, çünkü beni düşünüyorlar. Çok.”

Uçağın pilotu Ibbotson ise telefon konuşmasında, “Tehlikeli bir kendini tutmam için bana güvendiler. şeklinde konuşuyor.

İşte BBC’nin hazırladığı video:

class=”medyanet-inline-adv”>

CARDIFF CITY’DEN ŞOKE EDEN İSTEK: 95 MİLYON EURO

Devamında’ Sala’nın transferi için uçarken kaza geçirip devam etti.

The Sun’ın göre Galler’ paketi, kazanın olduğu gün Sala’nın Premier Lig’de oynamakta olduğu izninin haberini, sözleşmeye satmayı satın almayın bilinemeyeceğini iddia etti. Premier Lig’de oynayan ve golcü problemini çözmek için yaşanan kaza sürecinde yaşanan gol yollarında devam edince küme düşmekten kurtulamayan kulübün maddi kaybının da büyük olduğu vurgulandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Şu anda Şampiyonası’te kalma mücadelesi veren Galler takımı, bütün bu zararları göze alarak Nantes’tan 95 milyon Euro talep etti.

DAYANAK NOKTASI: CARLOS TEVEZ

Cardiff City’nin 95 euroluk üyeliği 2007 yılında West Ham United’ın Carlos’u ve Javier Mascherano transferlerinde üç taraflı sahiplik kapsamını çiğnemesi ve sonuçta küme düşen Sheffield United’ın West Ham’a ceza almasına dayandırıldığı belirtildi.

2007 yılındaki davada Sheffiele United’a birkaç Premier Lig kulübü daha katılmış ve West Ham’ı yıpratmıştı ancak Londra ekibine 5,5 milyon pound ceza ve ligden düşen takımların kaderindeydi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyaya göre Cardiff City, elindeki o dönemkinden daha iyi olduğuna inanılıyor ve Nantes’tan beklentileri düşünüyor.

CARDIFF İDDİAYI YALANLADI

Cardif City, resmi internet onayıyla bu haberi yalanladı.

.

Leave a Comment