Bülend Özveren yoğun bakıma kaldırıldı

DUVAR – Sebla Özveren, eşi Bülend Özveren’in yoğun bakıma kaldırıldığını duyurdu.

Sebla Özveren, Twitter’da gönderide “Eşim Bülend Özveren, bir nedeniyle bir çekicilik nedeniyle Başşehir Çam ve Sakura Şehir yoğun ısıtıcında. Dualarınız için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Televizyon yayını ve spor spikeri Bülend Özveren, 1943 yılında İstanbul’da. 1965 yılında TRT İstanbul Radyosunda göreve başladı. 1971 yılında deneme yayınına çıkmak TRT İzmir Televizyonu’nda ilk canlı TV yayınlarını gerçekleştirdi. 1972 yılında TRT Haber Dairesi’nin “spor spikerliği” sınavını kazanarak diplomalı “spor spikeri” oldu. 1975 yılında bir program için ile TRT’nin Eurovision Şarkı Yarışmasına ilk kez katılmasını sağlıyor.

Bülend Özveren, 1986 1998 yılına kadar TRT’de yarışma programları ve sundu. Aynı zamanda Eurovision Şarkı Yarışmaları Türkiye finalleri ve Avrupa finallerini naklen sundu. 1999 yılı sonunda emekli olan Bülent Özveren, “TÜRVAK”ta smaçör-sunucu bölüm başkanı olarak çalıştı. İstanbul ve Bursa’da çeşitli kurslarda öğretmenlerlik görevleri. 2002 yılı başında bir süre “EGE TV” genel müdürü olarak çalıştı.

2013 yılında Okan Bayülgen ve Gülben Sanat Merkezi ve Başkent İletişim Merkezi’nde “spiker-sunucu” nasıl usta öğrenci olarak tasarlanıyor ve güzel Türkçe konuşan kişi olarak konuşan kişiler üniversite ve kuruluşlarda konferanslar veriyor. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment