Canan Karatay uyardı! Aman dikkat: Kansere sebep oluyor

Canan Karatay’ın yazdığı açıklamalarla sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam hakkında önerilerde bulunuyor. Doğal beslenmenin çocuklarını yönlendirmek için her zaman söylediği Karatay’ın açıklamaları gündem yönetimleri. Yaptığınız röportajda saklamazlığı “Türkiye’nin gizli pandemisidir” diyerek harekete geçiren Karatay, saklamazlık konusundakin birçok kişinin yol açtığını vurguladı.

Kabızlık kullanıcılarının gördüğü, çıkış hareketlerinin yavaş çalışmasıdır. Dışkılama güçlüğü, ağrılı ilklama gibi durumlara yol açan kabızlık hakkında açıklamalarda bulunan Karatay, “Kabızsan gövdesiun bütün dengeleri, çalışmaların anlamı. Önemli olan büyük abdeste her gün çıkılsa dahi ıkınılarak çıkılmamasıdır. yavaş yok olmaya başladı.”

Bağışıklık sistemi yok ediyor

Sinir hastalıklarının ve dağıtım sisteminin çökmesine neden olan depolama kabından oluştuğunu belirtti. Kabızlığın en önemli sebeplerinden birinin hareketsizlik olduğunu açıkladı.

Türk kahvesi en yüksek antioksidan

“Susuz hayvanlarık kabız kullanırız. Tuzsuz yumurtalarık kabızız.” diyerek bol su içilmesi ve liflerinin yüksek tüketilmesi önerildi. “Kabızlıktan korunmak için türk kahvesi çok önemli. Türk kahvesi en yüksek antioksidandır. Bağışıklık sistemi güçlendiricien en yüksek şey kahvedir. Parkinsonu, unutkanlığının önünde. Çok çay tüketmek kabızlık yapar. Kabızsanız çay içmeniz gerekir.”

Soğuk sıkım zeytinyağı anne kaynaklarıyla aynı içerikte

“Bol su, tuz, kayısı, mürdüm eriği, incir, soğuk sıkım zeytinyağı kabızlığı gizlemek için çok önemlidir. Gülerek işlenmiş yağlardan uzak durmanız bunun yerine doğal soğuk sıkım zeytinyağlarını tercih etmenizi gerektiğini belirtti.

Kabızlık neden olur?

tuvaletini uzatmak ertelemek
Katı gıdalarla beslenmek
Fazla inek tüketimi tüketimi
Rektumda ya da kolonda darlık veya tıkanıklık
Rektum ya da kolon sinirlerine ait anormallikler
Hormonal hastalıklar

.

Leave a Comment