‘Cezasına siz karar verin’ dediler

Arjantinli bir televizyon programı, Katar’da, Dünya Kupası açılışında canlı yayın sırasında maçlar oldu. Durumu polislere bildiren gazeteci, kadın olduğu için erkek polislerin ifadesini almadığını belirtti. Hırsızın cezalarına verdiklerine karar vereceklerinin söylenmesi karşısında şoke olduğunu ifade eden gazeteci, onlara “adalet sistemi adına karar vermeyeceğini” Söylediğini aktardı.

Arjantinli televizyon yöneticisi Dominique Metzger, Katar’da Dünya Kupası’nın açılış maçı ile ilgili haber sırasında canlı yayında çözüldü. Hırsızlığın cezaları yayınlandıktan sonra bir şişe su almak için cüzdanını çağırca fark eden Metzger, polise giderek el Çantasından para ve belgelerin çalındığını bildirdi.

Arjantin’de yayın yapan Todo Noticias (TN) kanalına gideceğini, polisin kendisine verdiği yanıt karşısında şoke olduğunu verecek Metzger, güvenlik yetkililerinin yürüttüğünü bulabileceklerini ve hırsızların cezasını birdenbire kesebileceğini belirttiklerini dile getirdi.

‘CEZASINA SİZ KARAR VERİN’

Polisin, “Bulunduğunda adalet sistemlerinin onlara ne yazması gerekiyor?” Soru karşısında “kafasının karıştığını” söyleyen Metzger, polis memurlarına neden bahsettiklerini sorduğunu söyledi. Polis memurları Metzger’e, “Onu beş yıl hapis cezasına çarptırmamızı ya da sınır dışı kurallarını ister misiniz?” diye sorarak karar verdiğini vereceklerini ifade etti.

‘ERKEK POLİS İFADEMİ ALMADI’

“Onlara sadece cüzdanımı geri alma gereğini, adalet sistemi adına karar vermeyeceğimi söyledim” diyen Metzger diğer şoke edici sonuç da bir erkek polis tarafından ifadesinin alınmadığını sözlerine ekledi. Kadın muhabiri başka bir yere götürülerek bir kadın polis durumunu anlatmak zorunda olduğunu ifade etti.

KATAR HIRSIZLIĞA KARŞI 15 BİN KAMERA YERLEŞTİRDİ

Katar, dünya şampiyonası sırasında ölümler ve diğer şiddet olayları ile mücadele etmek amacıyla bıçakların çoğunun binlerce kamera ve her binanın içinde de yüz tanıma teknolojisiyle yerleşim yeri 15 bin yüksek bir kamera yerleştirdi.

Leave a Comment