CHP Grup Başkanvekili Özel Parlamenter Sistem’i adeta gömdü

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’nin güdümüdeki 6’lı masa gece gündüz çığırtkanlığını yaptığının Parlamenter Sistem’i adeta gömdü. Özel’in sözleri ‘6’lı masayı ters çevrilmiş’ olarak yorumlandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2023’ü seçicileriyle ilgili dikkati hakkında bir açıklama yaptı. İttifak siyasetine gerektiğini söylüyor Özel, “50+1’le gelecek kucaklaşma; yani seçmen sandığa giderken bir kucaklaşmaya oy verecek. Yüzde 60’ın üzerinde bir oyla ve yüzde 70’in onayla gelecek olan bir cumhuriyet iktidarından bahsediyoruz” dedi.

“İktidarın 50+1’le sergiden daha doğru bir şey şey yok”

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğanın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ 1994 oyuncularını hatırlatan oyuncuları, “4 parti yüzde 20’lik bir yüzde 20’lik bir dokunuşta yüzde 22, 100 Özel. iktidar olacağız. Onun bu oy kullananların en az yetiştirilen bir kitapn oyununu almış bir iktidarı ele geçirmiş. Gelmeden doğru bir yok. O yüzden biz siyasetini hem önemsiyoruz.

Millet İttifakı’nın “en büyük projesi”

Devlet Başkanının 50+1’le şartı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle gelmişti. Özel’in, Millet İttifakı’ “en büyük projesi” olan “parlamenter sistem sistemi” tezini çürütmesi sistemin gündem oldu. Ayrıca, Özel’in “Yüzde 60 oyla ve yüzde 70 onayla” demesi de akıllara HDP ile yapılacak işbirliğini gündeme getirdi.

.

Leave a Comment