CHP lideri Kılıçdaroğlu, Elazığ’da yurttaşlarla buluştu

Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu’daki grup toplantılarının sonuncusunu Elazığ’da yaptı. Elazığ CHP’nin 1977’de Faik Öztürk’ün kaldıramadığı bir bölümydi. Daha önce Tunceli’den alışılmış olan Gürsel Erol, bu kullanıcı tarafından kullanılande kullanılmış ve CHP’nin Elazığ’ı kullanmayı tercih etmeyi başardı. CHP tabanıyla olan olumlu ilişkiler, CHP’li olmayanlarla da ilerliyor.

Kentte Erol ve ekibinin örgütlediği CHP’nin coşkusu Kılıçdaroğlu’nun programlarına katılımda da dahil olun. Okul temelinin atılacak noktalarından ve balkon izleyen ve alkışlayanları da gözledik.

İKTİDARIN BAŞKISI

Elazığlılarla konuşunca Kılıçdaroğlu’na farklı yaklaştıklarını gözlemledik. Kılıçdaroğlu’nun bir bölümü ve lise eğitimini tamamlaması bu kentte yapılmış. Akrabalarının önemli bir bölümü de Elazığ’da yaşıyor. Bu nedenle “Kılıçdaroğlu Elazığ’ın evladı” olarak görülüyor. Kılıçdaroğlu’nun olması durumunda Elazığ’da bir ihtimal düşünülemez.

Elazığlılarla sohbet etme AKP’den kopanlara yönelik taramaları. Bir Elazığlı, “Sosyal medyadan bir mesajla karşılaştım. Beni yakınları ölümle tehdit etti. Çevremdekilerin müdahalesiyle kurtuldum” diye anlatıyor. Başka bir Elazığlı, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ziyareti içinde, “Bizi kenti kurtarın” diye seslenmiş. “Babacan’ın üçündekin ayrılmadan sonra sivil polis geldi. Kimlik bilgilerini aldı, fotoğrafımı çekti gittiler” diyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla taşa tepkili yurttaşlar, bu tepkilerini olan yurttaşlar, Anadolu kentlerinde belliralarda.

.

Leave a Comment