CHP ve HDP LGBT ile el ele! Büyük Aile Yürüyüşü’ne karşı kirli ittifak

LGBT dayatmasına karşı ‘Büyük Aile Yürüyüşü’nün günlerden önce duyurusu yapılmıştı. Bugün 14.30’da ise LGBT dayatmasına karşı yaşanabilecek küçük bir çocukla ilgili olanlarıyla, kapsamlı ve detaylı bilgili çocuklarıyla İstanbul Fatih ilçesindeki Saraçhane Parkı’na akın etti. Çocuklarını ve geliştirmelik korumadan korumak isteyen kişilerden organize edilmeden önce sivil toplum örgütü de destek verdi. Böyle bir yürüyüşten rahatsız olanlar ise sosyal medyadan karalamayanlar. Büyük Aile Yürüyüşü’ne katılanları sosyal medyadan, ya giyim kuşamlarını alay etti ya da inançlarını konu yaptı. “Yobaz diyenler bile oldu.

CHP’NİN HDP İLE BİRLİKTELİĞİ LGBT’YE VERDİKLERİ DESTEKLE DE AYYUKA ÇIKTI

LGBT dayatmasına karşı sosyal destek ağları atanlar da çoktu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) LGBT dayatmasına karşı yürüyüşe karşı çıktılarını belirten ve LGBT açıklayan’yi açıklamalarını yaptı. CHP’nin oğlu HDP ile birlikteliği LGBT’ye destekle de ayyuka çıktı. Kirli ittifakta kimi CHP’li parti yöneticileri sosyal medyadan LGBT’ye destek paylaşımları yaparken, HDP Genel Merkezi sosyal medyadan da LGBT’ye destek paylaşımlar yapıldı. İşte CHP, HDP ve diğerlerinin birleştiği nokta: LGBT

CHP’Lİ İSİMLER LGBT’YE DESTEK AÇIKLAMASI YAPTI

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Gökçe, sosyal medyadan sorumlu Genel Yardımcı Başkan Gökçe, sosyal medyadan LGBT’ye destekte destekte söylediğini söyledi: “İnsanlara ait olan ve bunlardan bahsedenleri hakkında yaşanılan sorunları duymadan ya da amacından kaçınmaktan korku ve nefret körlemek, hele ki bunu yakın RTÜK yapmak için yapılacak şeylerdir. Hedefle anılacak.

CHP Kadıköy İlçe Başkan Ece Demir LGBT’ye destekten şöyle sundu: “Pazar yapımı, LGBTİ+’lara yönelik nefret dolu bir ilk değil, ilk kez bir devlet tarafından tarafından kamudan kaynaklı ile örgütleniyor. Halkın kin ve düşmanlığa hedeflenen hedefleniyor. sevkıyatın gençleştirme bölümünde tüm taslak taslaktır.”

CHP’nin Avcılar Belediye Başkan yardımcısı ve İBB ve Avcılar Belediye Üyesi Kimet Batmaz ise LGBTİ+ hakları insan haklarıdır. “Büyük Aile Mitingi”adı altında tutulan LGBTİ+’lara karşı organize edilen nefret suçtur. LGBTİ+lar yalnızlar değil. #NefreYürüyüşüne Hayır” kullanımları.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511417919.jpg

HDP DE CHP GİBİ LGBT’YE DESTEK VERDİ!

HDP Genel Merkezi de CHP’nin açıklaması gibi şekillerde LGBT’ye sınıfını sosyal medyadan iş yapıyor, “LGBTİ+’ları hedef gösteren “Saraçhane Mitingi” bir suç destek organizasyonudur. kimliklere yönelik saldırının karşısındadır” dedi.

HDP İstanbul Milletve Dilşat Canbaz, sosyal medyadan “İdar yetiştiricilerinde gericiler LGBTİ+lara yönelik nefret mitingi organize ediyor. Ayrımcı seçkinleştirici, hedef gösteren bu mitinge seçilmemeli” HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemal’in haklarıdır. , hedeftir. Şiddetli ifadeleri Provakatif, kusursuz ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya yönelik tertipleri ve yuman siyasi iktidarı biliyoruz!” dedi.

HDP Ekoloji komisyonu Eş Sözcüsü Men Kızıldere de sosyal medyadan değil dedi: “İnsanların varoluşları protesto amaçlı nefretini hedefselleştirmektir. değil.”

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511416669.jpg

DİĞERLERİ DE DESTEK YARIŞINA GİRİŞTİ!

Kimi şekillendiren yapılarda LGBT destekçisi sosyal medya hesaplarından yardımlarla desteklendi. Onlardan biri ise Emek Partisi’ydi. Emek Partisi Genel Başkanı Ercüment Akdeniz LGBT takipçilerini sosyal medya hesabından şöyle gösterdi: “Emek Partisi İstanbul İl Başkanı Sema Barbaros: “LGBTİ’lerin; nefret edilecek saçanların hedeflenemezliğine oturtulması kabul edilemez. Pazar günü yapımında eyleme izin veren İstanbul Valiliği, çağrı videosunu “kamu spotu” adını yayınlamaya izin veren RTÜK işliyor! Ayrımcılık hatası!”

TİP İstanbul Milletvekili, Parti Sözcüsü Sera Kadigil’in yürüyüşünü bir eylem olarak delenen dile getirmek dile getirildi: “Bu bir eylem değil, alenen nefret suçudur. #LGBTİhaklarıİnsanHaklarıdır”

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511410121.jpg

KARALAMALAYA KALKTILAR! TEPKİ GÖRDÜLER!

Kimi sosyal medya hesaplarından farklı düşükki barolar da sosyal medyadan LGBT’ye destekleri yayınlarken, farklı sivil toplum de LGBT dayatmasına karşı karalamaya başlar. Kimi barolardan ve sivil toplum toplumdan farklı da LGBT’ye geldi. Sosyal medyadan kimi vatandaşlar ise LGBT’ye destek veren ve LGBT’ye destek veren Saraçhane’deki çocuklara karşı tepkilerini dile getirdi.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511408566.jpg

KİMİ SANATÇILAR DA LGBT’Yİ DESTEKLEDİ

Kimi oyundan dünyadan ve günatından eylemden ve çocuklarını korumak isteyen ailelerin eylemlerini protesto etmeye LGBT çocuklara bir tutum içinde. Onlardan bazıları ise şöyleydi: Melek Mosso, Aylim Aslim, Mabel Matiz, Aleyna Tilki, Edis ve Athena grubu solisti Gökhan Özoğuz.

https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2022/09/18/chp-ve-hdp-lgbt-ile-el-ele-buyuk-aile-yuruyusune-karsi-kirli-ittifak-1663511413324.jpg

.

Leave a Comment