‘CHP’nin bütün seçmenlerinin adayı, Sayın Genel Başkanımızdır’

Engin Altay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partinin Seferihisar’da değerlendirme amaçlı olduğu için “Benimle mi, karar verir” çıktısını değerlendirdi.

Altay, Kılıçdaroğlu’nun benzer şekilde bir TBMM’de grup toplantısında da aklımatarak, “Gayet beklenen, olması gereken bir çıkış. CHP içinde ve genel halkta bazı kişiler tarafından tartışılmalıdır. Kemal Bey’in imzasını gösteren bir çıktı” diye konuştu.

“YAKIŞAN DA ODUR”

Altay, CHP’nin Cumhurbaşkan adayının Kılıçdaroğlu’nun ifadesidir, “Kemal Bey, bizim adayımız, Cumhurbaşkan adayımız. Kemal Bey’in de çizdiği bir şey var. Orta yerde altılı masa var. altılı masa ile Genel Başkanımızın, liderlerle ayrı, hep birlikte ayrı ayrı toplantılar ve toplantılar var. Oradan ne çıkar, ben onu bilemem, o da laf söyleyemem. Altılı masanın ağzından çıkacaktan çıkmaz. Bu ehliyet bende yok. Ama CHP’nin bütün oyuncu ve CHP’nin seçmenlerinin adayı, Sayın Genel Başkanımızdır. Yakışan da odur” dedi.

Altay, Kılıçdaroğlu’nun iktidara yönelik “halk düşmanları” sözüne ilişkin de “Bu devleti bu kadar soyarsanız, halk bu kadar ezerseniz, bu kadar bölecek kadar çok olacak kadar milleti ayrıştırırsanız, bundan dolayı ‘halk düşmanlığı’ denir. Bunu kime çok açık ve net. Bunun muhatabı cevap verirse misliyle de cevap alır zaten” diye konuştu.

.

Leave a Comment