Cihat Yaycı Paşa’ya göre Erdoğan’ın Sisi’nin elini sıkması doğru mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişteci ve zalim diye nitelendirdiği Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile muhalefetten peş peşe tepkiler geldi. Kimileriyse devletler arası ilişkilerde küslükten kurtulmak gerektiğini ifade ederek Erdoğan’a destek oldu.

abone ol

İnternethaber Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, youtube kanalında konuk olduğu, Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi yöneticisi Cihat Yaycı Paşa ile bu konuyu değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya Kupası açılışında Mısır Devlet Başkanı Abdulfettah Sisi ile el sıkışması, günlerce Türk medyasında görüşüleceği ana görüşme noktasına geldi. Kimileri bu görüşmeyi normal karşılarken, kimileri ise Erdoğan’ın geçmiş yıllardaki Sisi ile ilgili açıklamalarını hatırlatarak bu görüşmeye tepki gösterdi.

Menfaatler ne zorunluluksa devletler ona göre hareket etmelidir

Hadi Özışık’ın bu açıklamasını sorgulama üzerine Cihat Yaycı şöyle konuştu; ”Uluslararası düşünceler arası temel ilke, devletlerin kalıcı dostlukları veya düşmanlıkları yoktur. Menfaatler ne mecbursa devletler ona göre hareket edecek. Ben en niyetinden beri Doğu Akdeniz’deki kıyıdaş ülkelerle amaçlarını taraftarıydım. Mısır’la tamamlamanın düzelmesinden son derece memnun olurum. Çünkü Türkiye’nin menfaati bu yöndedir.”

Erdoğan’ın tek kare fotoğrafını Yunanistan’ı yerinden oynattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sisi’ni Yunanistan’dan Mısır’a bir ziyaret gerçekleşmesinden sonra ilettiği bu fotoğraf karesini de değerlendiren Yaycı, tek bir fotoğraf karesinin bile etrafındaki dengeler adına ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

HADİ ÖZIŞIK’IN YOUTUBE KANALINDAN PROGRAMI TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

.

Leave a Comment