Cinsel saldırıları yetmedi! Şimdi de onları aşağıladılar Yasak Elma’da büyük skandal

Cinsel saldırıları yetmedi! Şimdi de onları aşağıladılar Yasak Elma’da büyük skandal

Ahlaksız yaşam tarzının topluluğun empoze edilmeye çalışıldığı rezil dizilerin ekrana geldiği FOX TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisinde bir hastane personeli olan bakıcıya çay servisi yaptırdılar.

Fox TV’de yayınlanan Yasak Elma dizisinde, Kadın odasındaki kişiye doktor tarafından çay servisi yaptırılması, hemşirelerin tepkisine yol açtı. Hemşireler Yasak Elma’dan özür bekliyor.

Fox Tv’de yayınlanan yasak elma dizisinde Doktor Selim’in hastanedeki hemşireden çay istemesi tepki topladı.

Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak, Fox Tv’de Pazartesi Akşamları yayınlanan Yasak Elma dizisinin son bölümündeki görüntüsünün çaycı olarak eklenenlere tepki gösterdi.

Yasak Elma dizisinin son bölümündeki görevlinin çaycı olarak eklenen tepkilerini gösteren Hürriyet Sağlık Sen Genel Başkanı Erdoğan Çakmak, “Böyle Bir Rezalet Görülmemiştir” dedi.

Fox Tv’de Pazartesi Akşamları yayınlanan Yasak Elma dizisinin son bölümünde yer alan resmin çaycı olarak eklendiğini tepki gösteren Genel Başkan Erdoğan Çakmak, yazılı basının gidişatını gördüklerini söyledi:

1669265753-545d94.png

Bu kutsal mesleği TV’lerde, dizilerde, filmlerde, kliplerde sizlerin fantezi dünyasına aletini sergiliyor

“Yasak Elma dizisinin bir bölümü, çaycı olarak eklenmiş ve birinin getirmiş götürcüsü olarak lanse edilmiştir. Gözlemler hiçbir meslek grubu, televizyonlarda, dizilerde, filmlerde, kliplerde Hemşirelik Mesleği kadar aşağılanmamış, küçük indirilmeye çalışılmamış, itibarsızlaştırılmaya çalışılmamıştır. Hemşirelik, diğer profesyonel meslekler gibi Akademilerden Mezun olunan, sağlık sistemi bel kemiği olan, sağlık ve hastalık adına binlerce akademik araştırma görevlisi her alanda sağlık geliştirici makaleler yazılan, gözlem için birçok rolü olan, dışarıya tanı koyabilen profesyonel bir meslektir. Fantazi dünyanıza alet göstereceğiz.Sizin işbilmez, öngörüsüz, bilgisiz, tutarsız, hadsiz olarak planlayıp, oynadığınız roller, hemşirelik mesleğinin kutsallığının ve sanatkarlığının altında ezilmeye mahkumdur.Bu kadarı yetti.Hemşirelik mesleğini, itibarsızlaştırmanıza asla kayıtsız kalmayacağız.

Tüm üyelerimiz ve Sağlık Çalışanları bilmelidir ki, bu konu ile ilgili sözel ve resmi tüm cezayı peşini bırakmayacağız.

Yasak Elma’da yayınlanan görüntünün ardından sosyal medyadan tepkilerini dile getiren sağlık çalışanlarının işçi mesleğinin dizi senaristin çapsızlığı, bilgisizliği ve had bilmezliğinin altından kalkamayacağı kadar büyük ve kutsal olduğu vurgulandı.

FOX ÖZÜR DİLESİN

Mevcut sağlık sisteminin resmi ilmine, tahsiline ve emeğine muhtaç oldukları hatırlatılan tepkilerde, hemşirelerin ne kimsenin getirüsü ne de çaycısı olmadığının altı çizilerek, basiretsiz, iş bilmez ve öngörü yoksunu senaristler ile birlikte FOX kanalı gizli dilemeye davet edildi.

Leave a Comment