Cristian Baroni’den yıllar sonra gelen derbi ve Arda Turan itirafı!

Fenerbahçe’de 5 sezon forma verilen ve taraftarın sevdiği isimlerden biri Brezilyalı futbolcu Cristian Baroni, Galatasaray derbisinde Arda Turan ile yaşadığını açıkladı.

Milliyet‘in haberine göre Baroni, yıllar sonra gelen itirafta Arda Turan’ı algıladığını belirtti ve “Bir Galatasaray maçı öncesi ısınıyordu. Isınma sırasında Türk futbolunun idollerinden biri olan Arda Turan yanından geçiyordu. Bir anda onu ittim. Ortada hiçbir şey yoktu ama bazen futbolcu olarak Böyle dokunuşları duyuyorsunuz” dedi.

Baroni’nin açıklamalarının devamı şu şekilde:

“ORTALIK KARŞI”

“Biraz ortamı ısıtmak istedim. Sonra bir baktı bana döndü geliyor. O bana vurdu, ben onu ittim derken bir anda ortalık karıştı. Derbilerde böyle geniş çapta parçacıklar, atışlar her zaman oluyor. Derbilerin kokusu burada. Bazen biz futbolcuların da böyle biraz gergin vücudun ihtiyacı oluyor.”

NE OLMUŞTU?

2009-2010 yıllarında Fenerbahçe evinde Galatasaray’ı konuk etti. Maçın başlamasına 50 dakika kala iki takım ısınma sırasında devreye girdi. Baroni cephen geçen Arda Turan’ı itti. Bunun üzerine Cristian’a doğru parmağını sallayıp “Adam ol” diye haykırıyor. Oldukça sinirlenen Arda Turan’ı Mehmet Topuz ve Gökhan Gönül sakinleştirmeye çalıştı.

O esnada karşılaşmanın yardımcı hakemi Tarık Ongun başına gelen yabancı madde açılmaya neden oldu. Kanlar içinde kalan Süper Lig hakemi soyunma odasına giderek tedavi oldu. Mücadeleyi Fenerbahçe 3-1 kazandı.

.

Leave a Comment