Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Akar’dan harekat bilgisi aldı -Son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Akar’la görüştü

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi’ndeki Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüşerek, karadan ve havadan vurulan süre, devam eden sağlanmasıne ve etkisiz hale getirilmesi teröristlere operasyon hakkında bilgi alarak, açıklamalar verdi.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Orgeneral Atilla Gülan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever tarafından karşılanan Bakan Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Harekat Merkezi’ne indi.

Akar terör örgütü PKK/YPG tarafından sınır hattında saldırılar, birliklerin operasyonları ve sahadaki son duruma hakim sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing aldı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşen Akar, karadan ve havadan vurulan süre, devam eden hedefe ve etkisiz hale getirilen teröristlere ilişkin bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bakan Akar ve beraberindeki TSK yönetim kademelerinin yer aldığı toplantıda, talimatları verdi, Mehmetçiğe başarı getireceğini iletti.

BAKAN AKAR: 184 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın beraberindeki TSK komutanları kademesi ile sınır hattında saldıranlar, birliklerin operasyonları ve sahadaki son duruma sınır hattındaki birliklerin komutanlarından brifing aldı, askerleri verdi.

Bakan Akar yapacağı; “Pençe Kılıç Harekatı’nın bugüne kadar bugüne kadar kara yangın destek araçları ve uçaklar tarafından 184 terörist etkisiz hale getirildi. Diyoruz ki artık hesap zamanı. Daha önce yaptıklarıyla birlikte geçen hafta Beyoğlu’nda bugün de sınır hattı Öncüpınar ve Karkamış’ta yaptıkları alçaklıkların bulunduğu hesabını Soracağız.
Leave a Comment