Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ konusunda geri adım atan mı?

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyaretinde Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah es-Sisi ile görüşüne ilişkin oldukça tepki çeken bir yazı kaleme almıştı. FETÖ’nün adını verdiği anmadan, yarın terör örgütü olarak tanımlanan bazı oluşumlarla da benzer bir barışma süreci yaşandığında yine verilip verilmeyeceğini sorguladı. Hadi Özışık, FETÖ ile girdiği büyük mücadele ile izleyenler Cihat Yaycı Paşa ile bu konuyu değerlendirdi.

abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe yetkisi Mısır Devlet Başkanı olan Aldülfettah Sisi ile tokalaşması ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la da görüşebileceği açıklaması tartışılmaya devam ediliyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı dikkat çekici bir yazı kaleme alıp, Erdoğan’ın ‘barış’ girişimlerini genel olarak hedef almış, isimlerinden “FETÖ ile barışılırsa o kararı da alkışlayacaklar mı?” diye sormuştu.

İnternethaber Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık’ın youtube kanalında konuk olan Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi yöneticisi Cihat Yaycı Paşa böyle bir durum mümkün olup olmadığı soruya cevap verdi;

FETÖ ile mücadele konusunda en kişi yapıcı Erdoğan

”Ben böyle bir durumun yaşanmasını asla mümkün görmüyorum. Bir kere şunu söylemek isterim ki FETÖ ile mücadele konusunda en yargıcı en iradeli kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Dolayısıyla böyle bir vatan hainliğiyle millete kastetmiş bir krallığın lideriyle el sıkışması sözünün bittiği yeri. Böyle bir şeyin yaşanacağını bile hayal bile edemeyeceğim.”

Erdoğan’a büyük haksızlık

Bu konuyu ortaya koyan gazetecileri töhmet altında düşünmek istemediğini ifade eden Hadi Özışık ise ülke Cumhurbaşkanı Mısır Cumhurbaşkanı ile biraraya geldi diye böyle bir mukayese yapmanın haksızlık olduğunu ifade etti.

HADİ ÖZIŞIK’IN YOUTUBE KANALINDAN PROGRAMI TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

.

Leave a Comment