Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sınırlarımızın eşiğindeki güvenlik kuşağı tamamlanacak – Son Dakika Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenen programda konuştu.

Terörle mücadele ve olası kara harekatına yönelik mesaj veren Erdoğan, “Sınırlarımızın varlığını oluşturmakta bulunduğumuz güvenlik kuşağı ile aynı zamanda milyonlarca masum aileyi ve çocuğu da kullanmaya müdafaa ediyoruz” dedi.

Erdoğan, “En kısa sürede bu kuşağı batıdan doğuya tüm sınırlarımız boyunca tamamlayarak hem kendi vatandaşlarımızın hep oralarda yaşayanların geleceklerine bakabilmelerini sağlayacağız. Hiç endişeniz olmasın” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bir çıkan diğer başlıklar şöyle:

“Tek bir kadına bile şiddete uğramasına, cinayete kurban gitmesine asla rıza gösteremeyiz. .

“NETİCE ALICI GAYRETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

İlgili kurumlarımızın evliliğe yönelik görevlerini tamamen sahip oldukları için mahrem ve netice alıcı gayretlerini sürdürmek. 2023 yılında mağdurların adalete erişimini kolaylaştıracak düzenlemeleri sürdüreceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cumhurbaşkanı olarak şahsi cumhurbaşkanlığı olarak kurumsal himaye altında seferberlik ruhuyla kartuşa devam hesabı. Kadın diğer vasıflarının yanı sıra iyi bir öğretmendir.

“BAŞKA ÜLKEDE OLSA AYLARCA GÜNDEM OLUR”

Dünyanın başka yerinde terör örgütü öğretmenleri ve çocukları alçakça katletmiş olsa haftalarca aylarca gündem olur, tepkilerin ardı ardına kesilmezdi. Söz konusu Türkiye olunca kınama mesajı dışında saklamaya değer bir ses çıkmıyor. Gövde insan hakları organları nerede? Diyarbakır annelerini ziyaret ettiklerinizde gördünüz mü? Kadının canına kasteden genç kızlarımızı kandırıp ölüme sürükleyen terör yönlendirmeü görmezden gelemeyiz.

“DEMOKRASİ ADINA SÖYLEYECEK BİR ŞEYLERİ KALMADI”

Bu kısıtlamaları parlamentomuzdaki uzantılarını görmezden gelemeyiz. Onların demokrasi adına konuşacakları söz kalmamıştır. Biz kimin kim olduğunu gayet iyi bekliyoruz. Bekleyenlerin peşinde olduklarını çok iyi umuyorlar. Sahip oldukları kürsüyü fırsatı algıların kullandığı sözlerin bizim için kıymeti yok. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına bağzsak en temel insani görevimizin yerine getirmiş olamayız. Parlamentoya giren teröristlerle dağlarda dolaşanlar bu milletin oylarının temsilcisi olamaz.

“İŞLENEN İNSANLIK SUÇUNA ORTAKLAR”

2023 seçimlerini bu günlerde çok çok önemli buluyorum. Genelliklei kana bulayan kadın ve çocuk katillerinin arkasında duranlar işlenen insanlık suçuna ortaktır. Daha yeni, İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemini neyle açıklayacakeler. Anamuhalefet ve güvercin konuştu mu? Konuşacak sözler yok. Şehit olunan 3 yaşındaki yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım.

2023 bunlar için bir oğul olacak. Benim buna imanım var. Terör örgütü kullanan, kötüye kullanan diye kötü hücrelere bakan insani ve vicdani görevlerimizden vazgeçmeyeceğiz. Kadın ve çocuklardan kaynaklanan mağdurları korumak ve yaşatmaya devam etmek. Particiklerden bir tanesi Karkamış’a geçmiş. Mültecilerle ilgili laf etmeye kalkışınca burada siyaset yapmayın deyip kovdular, o da bir dükkâna sığındı. Daha dün bunlar iyi günleriniz. Kadın ve çocuk katili terör örgütüyle dirsek dirseğe dolaşanlara 2023 ders olacaktır.”

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a Comment