Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 16:36

Pakistan MİLGEM Projesi Üçüncü Gemi Denize İniş Töreni’nde Konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terörün her türüne karşı mücadelemizi sınırlarımız içinde ve dışında sürdüreceğimizin içeriğini burada çekmek istiyoruz. “kullandı. Erdoğan, “DEAŞ’a karşı sahada göğüs göğüse çarpışma ve bu terör devletiü bozguna uğratan tek NATO rakibi olarak, bu konuda bize kimse ders veremez.” dedi. Erdoğan, “Savunma sanayi alanına ulaştığımız seviye sayesinde kimsenin icazetini aramanın gereği duymadan hamdolsun müdahil kaldığımız yönlerde kendi irademizle yönetme kabiliyetine sahibiz” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda Pakistan MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen üçüncü geminin denize iniş, Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi Birinci Gemisi Blok Kızağa Koyma ve İkinci Gemisi Sac Kesim Töreni’ne katıldı.

Törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve iki ülkede çok sayıda kişinin bulunduğu isim katıldı.

“PAKİSTANLI KARDEŞLERİMİZİN BİZLERE VERDİĞİ DESTEĞİ UNUTMADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmasına Şahbaz Şerif’e teşekkür ederek başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kardeş Pakistan’la savunma sanayi alanındaki ilişkilerimizi taçlandıran en önemli iş birliği projelerimiz arasında MİLGEM’de yer alıyor. ‘ın önemli bir kısmı sular altında bırakan sel felaketi sonrasında ortaya çıkan görüntüler, 85 milyon olarak evinin yüreğini dağladı. gönül rahatlığı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

class=”medyanet-inline-adv”>

“PAKİSTAN HALKININ ÇEKTİĞİ ACIYI VE BEDELLERİ GAYET İYİ BİLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sene Pakistan’la bağlantılı ilişkilerimizin 75’inci yıl dönümünü idrak ediyoruz. Aradaki dayanışma iki ülkenin tarihiyle, dostluğuyla ve potansiyelyle, stratejik bir perspektifle içinden güne güçleniyor. Savunma Sanayi bu iş birliğinin önemli sac ayaklarından biridir. Pakistan, Türkiye gibi yakın coğrafyalarda yaşanan istikrarsızlıklar nedeniyle çeşitli meydan okumalarla karşı karşıya bulunuyor. Pakistanlı kardeşlerimiz terör örgütlerinin saldırıları başta olmak üzere birçok tehditle aynı anda mücadele etmek zorunda kalıyor. “kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

class=”medyanet-inline-adv”>

“TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNE KARŞI MÜCADELEMİZİ SINIRLARIMIZ İÇİNDE VE DIŞINDA SÜRDÜRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiklal Caddesi ve Karkamış’taki hain terör saldırıları sonrasında misafirlerini sergilediği dayanışma için size ve Pakistan halkına teşekkür ediyorum. Terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi sınırlarımız içinde ve dışında sürdüreceğimizin tamamını burada çekmek istiyorum. damla kanın hesabını mutlaka misliyle soruyoruz ve soracağız.Diğer türlü ömürlerinin baharındayken buradan kopartılan öğretmenlerimizin, 5 yaşındaki çocukların mahşerde yüzlerine bakamayız. göre yapmalarında faydasını görüyorum” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BU KONUDA BİZE KİMSE DERS VEREMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Proje ürünü bir örgüt durumundaki DEAŞ’a karşı sahada göğüs göğüse çarpışma ve bu terör devletiü bozguna uğratan tek NATO rakibi olarak, bu konuda bize kimse ders veremez. , sınırımızın hemen yanına yuvalanan teröristlere karşı müsamaha göstermemizi bizden bekleyemez.Türkiye, terörü kaynağında yok etme stratejisini devam etmeye devam ediyor. daha büyük bir gücü ifade etmektedir.Hiç şüphesiz bu noktaya gelmemizde savunma sanayimizin çok önemli katkıları vardır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

class=”medyanet-inline-adv”>

“KİMSENİN İCAZETİNİ ARAMA GEREĞİ DUYMADAN SÜREÇLERİ YÖNETME KABİLİYETİNE SAHİBİZ”

Erdoğan, “Savunma sanayi alanına ulaştığımız seviye sayesinde kimse icazetini arama gereği duymadan hamdolsun müdahil kaldığımızda kendi irademizle yönetme yeteneğine sahibiz. Rakamlara beklentileri 2002 yılında sadece 62 savunma projesi yürütürken bugün bu sayının 750’yi geçtiğini görüyorum. doları ancak bulurken bugün yaklaşık 60 milyar varken ihale sonuçlarıkilerle birlikte 75 milyar civarındaki savunma projesi hacmine ulaştık.248 milyon dolarlık olan yıllık ihracatımız da yılsonu tarafından inşallah 4 milyar dolar sınırı yakalamış olacaktır.Silah ve mühimmatlardan füzelere, uçan hava, kara, deniz araçlarından helikopterlere ve gemilere kadar çok geniş bir yelpazede olan sistemler yerli ve milli olarak tasarlıyor, üretiyor ve geliştiriyoruz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SAVAŞ GEMİSİNİ MİLLİ İMKANLARLA TASARLAYAN 10 ÜLKE ARASINDA YER ALIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyada savaş gemisini milli araçlarla tasarlayan, inşa eden ve planlamasını gerçekleştirebilen 10 ülke arasında yer alıyor. Hem askeri hem de özel tersanelerimizde tasarlanan ve üretilen deniz platformlarımızla gerçekten övünme gücü. MİLGEM Projemiz kapsamında ürettiğimiz en ileri donanımlara sahip gemi savaşları, dünya Diriliş gücü gücüne sahiptir.Bugüne kadar ada sınıfı 4 korvetimizi ele geçirdi.Amfibi gemilerimiz Sancaktar ve Bayraktar,Deniz Kuvvetlerimizin hizmetlerinde görevlerine devam ediyorlar.Türkiye’nin ilk istihbarat gemisi UFUK’u bu sene hizmet içine soktuk.Yeni tip deniz altılarından Hızır Reis’in Havuza götürmek ve Selman Reis’in ilk kaynak törenini de sene içinde gerçekleştirdik.Ulak, Salvo, Sancar, Mir, Albatrosgibi projelerile, hava deniz araçlarımızı donanmamıza kazandırma ceplerine devam ediyor” kullanımlarını kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

“2023 SAVUNMA SANAYİMİZDE PEK ÇOK İLKİ YAŞAYACAĞIMIZ BİR SENE OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2023 savunma sanayimizde pek çok ilki yaşayacağımız bir sene olacak. Muharip uçak savaş uçağımız Kızılelma üretim hattına girdi. 2023’te ilk uçuşunu yapacak. Gelecek sene milli muharip uçağımızı hangardan çıkaracağız. Uzun menzilli hava savunma sistemlerimiz, siper, Bozdoğan ve Gökdoğan ‘ın ilk teslimatlarını 2023’te ortaya çıkıyor. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

“ORTAKLIĞIMIZI GELİŞTİRMEK KONUSUNDA GEREKLİ MÜŞTEREK İRADEYE SAHİBİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak bu sistemlerin birçoğunu kendimiz üretip kullanmakla kalmıyor, Pakistan gibi dost ve kardeş ülkelerle de paylaşıyoruz. Kardeş Pakistan’ın savunma alt yapısı için her türlü alt yapıyı veriyoruz. savunma sanayi iş birliğimizde önemli bir merhaleyi geçmiştik. da yine Türk savunma sanayi ürünleri arasından seçiliyor. Dördüncü ve son gemimizi de Allah’ın izniyle Pakistanlı kardeşlerimiz 2025’in şubatını teslim etmeyi planlıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: İcazet arıyoruz, bize kimse ders veremez

.

Leave a Comment