Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ümit Özdağ’a sert gönderme: Daha bunlar iyi günleriniz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün öğle saatlerinde PKK/YPG’li teröristler tarafından bir gününde roketatar ve havan saldırılarının düzenlendiği ve bir öğretmenle bir çocuğun şehit olduğu Karkamış ilçesine gitti. İlk olarak saldırıda şehit olan Hasan Karataş’ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Özdağ, daha sonra Karkamış Sınır Kapısı’na geldi. Burada gazetecilere açıklamalar yapan ve Suriye politikasını eleştiren Özdağ’ın bakış açısı sırasında çevredeki bazı kullanıcıların tepkisiyle karşılaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ümit Özdağ'a ağır sözler: Daha bunlar iyi günleriniz

“ACIMIZ TAZE, SİYASET YAPMAYIN”

Bölgede toplanan bazı kişiler, “Acımız taze, siyaset yapıyoruz” diye tepki gösterdi. Bu kişiler partililer de karşılık verdi. Açıklamasını yarıda kesen Ümit Özdağ, eleştirenlerin yanına gitti. Bir iş yerine giren ve burada görmek istediği ile konuşan Özdağ, çıktıktan sonra gazetecilere ziyaretlerinin kartları olarak kışkırttığı iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ümit Özdağ'a ağır sözler: Daha bunlar iyi günleriniz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YORUM GELDİ

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Karkamış’ta yaşananlara da değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşte particiklerden bir tanesi dün Gaziantep’ten Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, ‘lütfen haset yapmayın’ deyip kovdular. O da gidiyor bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bu iyi günleriniz. Kadın ve çocuk katilleriyle dirsek dirseğe dolaşanlara inşallah 2023 ders yılı olacaktır” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ümit Özdağ'a ağır sözler: Daha bunlar iyi günleriniz

“TEK BİR KADININ BİLE ŞİDDETE UĞRAMASINA RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır ilkeleri ise şu şekilde: “Tek bir kadının bile şiddete uğramasına asla rıza göstermeyeceğimiz için mücadele çıtasını sürekli olarak zorlamak mecburiyetindeyiz. bizim inancımıza bunamız cevaz vermez.

Kalkınma planlarımızın büyük güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye ilkesini yerleştirdik. bu doğrultuda çok mesafe kat ettik. Elbette henüz arzuladığımız kalmayacağız. 2023 yılında mağdurların adalete erişimini kolaylaştıran uygulamaları sürdüreceğiz. Bundan sonra da seferberlik ruhuyla ilgili kavramlara devam ifadesi.

“ÇOCUK KATİLİ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ARKASINDA DURANLAR SUÇA ORTAKTIR”

Terör odaları söz konusu olduğu zaman Kandil’e çıkış yapan Batılı STK’lar, Diyarbakır annelerini ziyaret ediyorlar. Bu açıklamaları parlamentomuzdaki uzantıları görmezden gelemeyiz. Onların demokrasisi adına korumaları hiçbir söz kalmamıştır. Bulundukları parlamento kürsüsünü fırsatların orada söyledikleri ifadelerin hiçbir kıymeti yoktur.

2023 seçimlerini bu günlerde çok çok önemli buluyorum. 2023 seçimlerinde ki benim milletim Kürt’üyle, Türk’üyle, Laz’ıyla sandıklarda olanlara en güzel demokratik cevap verir.

Kadın ve çocuk katili terör dehşetinin arkasında duranlar yaşanan vahşete, işlenen insanlık suçuna ortaktır. İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemini, bu terör yapılarını neyle açıklayacaklar? En ufak bir açıklamalarını duydunuz mu? Ne ana muhalefet, ne göğüs konuştu mu? Konuşmadı. Konuşacak sözler yok da onun için. İşte bu evde ben orada şehit olan yavrumuzun kanını yerde bırakmayalım derken aynı zamanda sandıkta da bırakmayalım.

Kurbanları misafir ettiğimiz, çok büyük bir çoğul kadın ve çocuktan oluşan mazlumları, kurbanları, yaşatmaya, geleceğe yaşatmaya devam sahibi.

“MAZLUMLARI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Parlamentoya öyle ya da böyle toplanma dağlarda teröristlerle kol kola dolaşanlar, bu milletin temsilcisi olamaz. Kadın ve çocuk katillerinin yakasına yapışmazsak, bırakınız ülkeyi yönetme korumamızı, en temel insani görevini yerine getirmiş olamayız.

Çok katkı. 2023 bunlar için bir oğul olacak. Benim buna inancım var. Gelen misafirleri misafir ettiğimiz çok büyük fayda kadın ve çocuk olan mazlumları da devam eden müşteriler.

“2023, KADIN VE ÇOCUK KATİLLERİYLE DİRSEK DİRSEĞE DOLAŞANLAR İÇİN DERS YILI OLACAK”

İşte partiküllerden bir tanesi dün Gaziantep’ten Karkamış’a geçmiş. Karkamış’ta mülteci kardeşlerimiz hakkında laf etmeye kalkınca, ‘lütfen haset yapmayın’ deyip kovdular. O da gidip bir dükkana sığınıyor. Daha dur, bu iyi günleriniz. Kadın ve çocuk katılarıyla dirsek dirseğe dolaşanlara inşallah 2023 ders yılı olacaktır. “

Leave a Comment