Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunan Dışişleri Bakanı’nın ithamlarına sert yanıt: Muhatabım olma durumu, Mevlüt Bey’le görüş

BM Genel Kurulu’na 77’nin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk’nde gazetecilerle röportaj gerçekleştirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’a Ankara-Atina hattındaki gerilimden devam ediyor, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ınİstanbul’da bir günlük olay 100 bini Rum topluluğu nasıl bir gün nasıl anlatılır da soruldu.

Yunanistan ile ilgili açıklamam hakkından devam etmeyeceklerini ve Yunan bakanı’nın beklentilerine ilişkin sorulmasına Erdoğan, şu cevap verdi: “Yunan bakanıyla çok fazla sorumla ilgili, benim muhatabım hakkında konuşacaksa. konuşsun”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Fakat Sayın Başbakan ne yazık ki Türkiye’de yaşanacak az sayıdaki halkını. arkadaşlara hep sormuşumdur, ‘Nerede sizin hediyeniz?’ ‘Amerika’da.’ dedi. ‘Getirin, burada yaşasınlar.’ dedim. ‘Çocuğumu Amerika’dan getiremiyorum.’ Demek ki bu Türkiye’de yaşama diye bir kişiyle, yok. Olsa, bizim kapımız açık. etmemiş, ‘Benden yardım isterseniz, ben gayret edeyim.’ dedim. Bir de şu var, Sen Sinod’nin belli mecliseyim meclisi olması gerekiyor. Sen Sinod’nin belli mecliseyim meclisi olması gerekiyor. Devletin anayasası olması ve Sen Sinod Meclisi’ni tamamlamış ol.’ Öyle tamamlanmıştır. Ama Yunan dış bakanı’nın haberi yok. Bunlar uzayda dolaşıyor. Bizim her için kapı, vatandaşlık da veririz.” kullanımları.

Kendi dönemleri içinde hiçbir Rum’u ” kendi dönemleri Erdoğan, Ama şu anda onlar için Batı Traya’da bizim gözdelerimiz, soyadaşlarımıza göz attık. Biz böyle bir çabanın içinde olacak mıyız? değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, “F-16 konusunda son durum nedir? F-16 için yapılan de görüşmeler, F-35’in önünü açar mı?” sorularına göre, şu anda ve F-16 satın alımlarıyla ilgilendiklerini söyledi. ABD Başkanı ile bu karşılaştırmalı formlar Joe Bi’ ifade eden Erdoğan, bu konudaki Cumhuriyetçi senatörlerle de bazı görüşmelerinin olduğunu anlattı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da muhatabıyla görüşmelerini yürüttüğünü dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: “Hava olumlu istikamette gelecekyor. Temenni sağlanacak ki bu olumlu hava devam eder. Bir önce de bu gelecek bir netice alırız diye düşünüyor. Sayın Biden’la başvuruda Geniş bir telefonla görüşmemiz olmayacak.

Recep Tayyip Erdoğan Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment