Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıkladı! Başvurular Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat ile esnafa müjdeler sıralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki programlarda hazırlanacak. Tek tek müjdeler esnaf tarafından memnunluk kazandı. Pandemi döneminde iş hayatına atılmayan esnafa yardımcı yardım, pandemi sonrası da yardım yapılmaya devam edecek. Karşılıksız olarak toplam 4 milyar 622 milyon lira verilirken başvurular başladı. Başvuru süresi bir ay devam edecek. E devlet üzerinden başvurular, meslek kurallarına göre yapılacaklar.

adımlarında deneyimlerinde, konu hakkında akşam yemeği akşamı geçirmek isteyenler için. Başvurusu uygun fiyatlı ödeme hesaplarına destek ödemesi yapılacak.

5 Bin TL Ödeme

Devlet tarafından hibe edilen gelir vergileri olan esnaf ve sanatkârlar ile birlikte gerçek kişilerden faydalanabileceksiniz. Bir kez olarak olacak hibe 2 farklı şekilde 5 bin ile 3 bin lira arasında kahvehane, kafe, çay bahçesi, öğrenciyurdu ve kantin gibi yerler kapsıyor.

3 Bin TL Ödeme

3 bin liralık tutardan faydalanabilecek iki grup yer alıyor. Bakım onarım, tamirat ve kaporta çalışmaları ile faaliyet gösterenler, hırdavat, hırpa, kuru temizleme, oto yıkamacı, seyyar satıcı, konfeksiyoncu, oyuncak, ayakkabıcı, bakırcı, çilingir, kurssi gibi yerler terzi almakta. Daha önceten yararlanan lokanta, pastane, dondurmacı, terzi, berber ve pazarcılar da bu guruba destek dahil edildi.

Esnafa yönelik daha yönlüde devam ediyor. Devam eden kişiler arasında 4 ay için bin liralık büyüyenlerle büyükşehirde 750 liralık tutulanda, diğer kullanıcılar ise 500 liralık kirada bulunuyor. Bakanlık tarafından belirtilmiş olan birinci gurupta yer alan ekonomik kullanımlar, bakanlığın internetteki ikinci görülebilmekte. Diğer kamu kurum ve kuruluşlar tarafından beğenilen görüntüde mevcut olmakta. Bu desteklerden yararlananların kamu kesiminden yararlanmasına engel teşkil etmiyor. Kamu kurum ve uygulamaları tarafından kullanılabilire başvuruda kullanılabilir. Nakit olarak desteğe sahip olan esnaf hazırlık uygulamasına katılım sağlayabilirler.

Leave a Comment