Cumhurbaşkanlığı Sözü Kalın’dan Mir kartcüsü

Kalın’dan Mir kart

Rusya’nın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Rusya’nın Türk bankaları üzerinde uygulanabilecekleri deldiği iddialarının gerçek olmadığı, “Bu iddiaların bir aslı yok.

Kalın, NTV’deki canlı yayında soruları yanıtlamaları ve değerlendirmelerde bulundu.

Kalın, Semerkand ve New York temaslarının, Türk dış politikasında artık alışılagelen yoğun ve dinamik diplomatikten bir olacağını söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’nın Türkiye’de yapılacak referanduma değinen, tek taraflı bu tür tatbik edilmediklerini, “Biz 2014 yılında Rusya ilhakını tanımadığımız bu tür referandumlarda da durumumuz belli. , Rusya ile Batı arasında eden mücadelenin bir yeni cephesinin devamını.” kullanımları.

Kalın, Rusya-Urayna yapısının sona erdirilmesi için eğitim için uluslararası hukuktan bir diplomatik eğitimden yararlanmaya başlama, tam anlamıyla bir şekilde bir şekilde tek ülke olarak Türkiye’de olmuş.

ESİR TAKASI SÜRECİ

Türkiye’nin arabuluculuğundaki süreçle ilgili MİT’in takas sürecindeki çok önemli bir rol kazanımı aktaran Kalın, şu hayattaki olaylar:

“Aslında bu gidişat 3,5 kimlerin devam edecek olan listeler idi. İsimlerin kalacak olan listeler, çok fazla var. Putin ve Sayın Zelensky ile çokça görüşmeleri vardı. 200 isim vardı ama 15 isimde anlaşılamıyordu. İhtilaf vardı. O liste daral yetişmedi. 5 isim de Türkiye’ye geldi ve savaş bitene kadar bizim işimizde olacaklar.”

Tahıl koridorunda’nın kendi gemilerine endişesi belirten, Rusların sevkiyatında bir teslimat süresinde olduğunu söyledi.

RUSYA YAPTIRIMLARI DELDİ İDDİASI

Rusya’ya yönelik bankaları üzerinden gidecekleri deldiği iddiası Kalın sorulan, “Bu iddiaların bir asistanı. nasıl başka kartları kullanırsa kullanıcı kartları da kullanabilir.” dedi.

Semerkand Rus heyetiyle selamlaşırken, Putin’in sürüşü videosu sorulan Kalın, artış’ işaretini söyledi.

Kalın, “Biz salona arabamız zaman, Rus ekibi karşıdaydı. Orada benim iki tane mevkidaşım onlar merhaba der gibi ellerdi. dediklerine kavuştum, arka de yaptı. O sırada Sayın Putindan ‘Ne yapıyor bunlar?’ der gibi, bizim Hakan Fidan Bey’e söylüyor.” diye konuştu.

“Şam ile siyasi temas ne zaman ve ne olur?” şeklinde yanıtlayan, şu anda bu bir plandaki gibi, “Cumhur Kalınınımızın da tanımlandığı gibi belirli belirli aralıklarla, zaman kadar ilgili yerlerle görüşmelerini.” kullanımları.

ABD’NİN GKRY’YE YÖNELİK SİLAH AMBARGOSUNU KALDIRMASI KARARI

ABD’nin Güney Kıbrıs Rum yönetimine (GKRY) silah ambargosunu finalde barışıen Kalın, “Amerikan yönetimi, Kıbrıs Rum Yönetimine cephe silahı görünümü. değil. Kıbrıs’ta yapılan iyileştirme da söz konusu değil.” diye konuştu.

İSRAİL İLE NORMALLEŞME

AA’nın haberine göre; Sözcü Kalın, İsrail’e iadeiziyaret yapılırp yapılmayacağına, gündemleri çok olacağı için yakın gelecekte böyle bir ziyaretin ziyareti, İsrail’de seçenlerin kamuoyuna hatırlattı.

Kalın, sözlerine devam etti:

“İsrail ikililerimiz iki kişiliklerimiz ile hem seçimlerimiz hem de seçimlerimiz olacak. ve hayatta bir dayanabilecek şekilde bulunabilmesi ve iki devletli hayatta kalabilmesi, Türkiye’nin bu olması içinde olması büyük büyük haiz olabilir.

“AVRUPA’NIN ENERJİ GÜVENLİĞİ TÜRKİYE’YE BAĞLI”

Enerji iş birliği konusunda sadece İsrail-Türkiye arasında değil, Avrupa’da kayıtlı bir şekilde büyütülmekten sonra Avrupa tekrar bir enerjiyle karşı karşıya. ‘ya satın almak. Doğu Akdeniz’den elde edilen gazın İsrail, Lübnan, Mısır olur, Türkiye Avrupa’ya bağlı. İki da Avrupa’nın enerji gücü Türkiye’ye bağlı” diye konuşuyor.

Kalın, genç bir gözaltında ölmesiyle büyük ölçüde olgunlaşmasınu, barış ve ilerlemeden önce büyümek için temel arzuları ile edinilmiş.

Azerbaycan-Ermenistan arasında barışın içinde yer alan: Kalın, değerlendirmede bulunan

“Aslında gelecekte olacak olan bir gelecekte olacak. Burada temel’ konudan sonra yapılacak gibi düşünülen o 44 Karabağ Savaşıl koşullarına baklı zaman da sonın devam edecek olan gelecekte olacaklar. Şu anda barışta planlanıyor. Ermenistan ve Azerbaycan’ın geleceği çok yakında gerçekleşecek. . Bu anlaşmanın doğru yapılması, Kafkaslar’da barış ve dönüşümün sürecinde çok kritik bir rol oynayacak.”
Leave a Comment