Daha önce denendi! Futbolda devrim gibi karar! İngiltere Premier Lig, yarı otomatik ofsayt geleceğim…

Son dakika haberleri: Dünya futbolunda onun geçtiği gün devam ediyor! Premier Lig, gelecek sezon ‘yarı otomatik sistemi’ne geçecek ikinci lig olmaya hazırlanıyor. ‘Yarı otomatik ofsayt sistemi’ 2022 Dünya kupası ile UEFA Şampiyonlar Ligi için başarılı bir şekilde tanıtılmış ve büyük ilgi görmüş.

PREMIER LİG’İN OYLAMASI ARALIK AYINDA

thumbs_b_c_ba59abbb07e9dff98e085d3d3e805029

The Times’ın haberine göre; Premier Lig’de mevcut 20 şu anda, henüz yetişmek için oy kullanmadı. Dünya’da ilk kez görücüye çıkacak olan sistem isteyen kulüpler, öğrenciler oylama yapılacak.

ŞU AN ÇİZGİLER ‘MANUEL’

thumbs_b_c_ca9e8c9f8ccee93101fecf534dd83d2c

Ofsayt çizgileri, sistematik yazım yöntemleri VAR teknisyenleri tarafından çiziliyor. Bu da gecikmelere neden olduğu için zaman zaman futbolseverlerin eleştirisini topluyor. Ancak yeni sistem yönlendirme için yapay zekayı.

KULÜPLERİN YARISI SİSTEME ADAPTESİ

FbK4C2SUYAEPUBL

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Manchester City, Liverpool, Tottenham ve Chelsea ‘hawk-eye’ sahip. Ayrıca Arsenal, Manchester United, Brighton, Southampton ve Nottingham Forest kulüpleri de temel’hawkeye’ sistemlerini sistemlerinde bulunduruyor. Bir takım kameraların kurulumuyla birlikte Premier Lig’de temel sistemlerden oluşan temel bu sisteme uyum sağlamış olacak.

JUVENTUS – SALERNITANA MAÇINDAKİ SKANDAL TETİKLEDİ

Hafta sonu İtalya Serie A’da skandal görünümünde saytın belirleyicisinin ardından, Premier Lig benzer bir şekilde kendi liginde gelecekte olacak. Bu maç, Jud’un satın alma hedefi, satış kararı ancak VAR operatörünün sadece ceza içinde yer alan oyuncularına odaklandığı ve ceza dışında tutulduğu şekilde, satışın kaçırıldığı ortaya çıkar.

“GÖL SEVİNCİNE GİTMEDEN BELLİ OLACAK”

Otomatik ofsayt teslimi bir UEFA yetkilisi, “bu hedef altın birkaç saniyeye uyarıda bulunmak üzere. açıklamasını yaptı.

UEFA PERDE ARKASINDA DENEDİ

Yarı otomatik ofsayt sistemi, geçen sezon UEFA tarafından Şampiyonlar Ligi maçlarında perde arkası olarak denendi. UEFA, ne kadar uygulayacaklarını denetledi ve seçenleri alır. FIFA da özel maçlarda sistemi aktif olarak denendi ve Dünya kupasında seçim yapacaktı. Ayrıca, İtalya Serie A da şu an sistemi kapalı deniyor ve gelecek sezon olarak kullanmayı planlıyor.

“ÇİZGİLER %100 DOĞRU OLMAYABİLİYOR”

thumbs_b_c_bc268f26065ca5716382342222bab87d

Collina, “Ofsaytları kontrol etme hedefin, çok ince sayıyor. ofsayt sistemi diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

“Öfsayt için, bu yeni sezon efsanene gözden geçirilecek olanlardan yana olacaktır. önemli olmaya devam edecek.” açıklamasını yaptı.

NASIL ÇALIŞACAK MI?

yari-otomatik-ofsayt-teknolojisi-nedir150231_3

FIFA Futbol Teknolojileri ve İnovasyon raporları Johannes Holzmüller, modern futbol için itici bir güç olduğunu söylüyor. Yarı otomatik ofsayt sistemin nasıl çalışacağını açıklayan Holzmüller, “Bu sistem, futbolcu üzuvlarını hedefleyeceklerin geleceğinin. Stadyum çatısı yaklaşık 10-12 kamera yerleştirecek. Bu kameralar oyuncuları takip edecek. Saniyede 50 kez 29 kez yönlendirilecek. Zeki ile işlenecek ve hesaplanacak. Bu otomatik olarak VAR’a ve VAR’a satılacak.” dedi.

.

Leave a Comment