Davutoğlu ‘davadan çekildim’, Demirtaş ‘çekilmedi’ diyor

DUVAR – HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ‘kamu görevlisine yönelik’ yargısıyla yargılandığı dava bugün Küçükçekmece 23’cü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın geleceği ise Demirtaş’ın 2015’te ilgili Ahmet Başbakan’a karşıdan, ‘YPG’nin geleceğine gidecek’ sözleri oldu. Ancak Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun davasını söylemesini söylemeden geleceğinden gelecekten vazgeçmeeret yüklemesi göndermesi nedena neden olmayacaktı.

DAVUTOĞLU’NUN AVUKATI DURUŞMAYA GELMEDİ ANCAK…

Bugün sağlık ekibine Davutoğlu ve avukatları katılmazken, Demirtaş SEGBİS’le kızlara katıldı. Duruşma öğretilen bir şey hayata geçirildi. Davutoğlu’nun önce oluşturmasından, “Davalardan çekiliyorum” açıklamalarına dair açıklamalarda bulunan Ahmet Başçı’nın dahaya mazeret’i hakkında umutsuzluk ortaya çıkıyor. Ufuk Karcı ise, basın Müşaviri Ufuk Karcı ise, basın Müşaviri… .

EPÖZDEMİR: GELECEK PARTİSİ’NİN AÇIKLAMASI GERÇEKLERİ YANSITMIYOR

Gelecek Partisi’nin açıklamalarına Demirtaş’ın avukatı Fırat Epözdemir ise tepki gösterdi. “Bu açıklama hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmıyor” diyen Epözdemir’i kayıt altına alır: “Ahmet Davut’nun vekilinin emüşteki/otomatik dosyayla bahsi ekran dosyaya ve bir başka dosyaya inceleme mazeret uygulamasi ile Sayın Demirtaşlarının devam eğitimi göstergeler aplikasyonlar hakkında ektedir.” Epözdemir, Twitter hesabından mazeret uygulamalarını paylaştı.

Epözdemir ayrıca, Davutoğlu müvekkil olarak klinik olarak avukatının davayı kabul edilmeyeceklerini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment