Denizli’deki helikopter kazasında yaralananların oğlu durumudur

Denizli’deki helikopter kazasında yaralananların oğlu durumudur

Tarım ve Bakanı Vahit Kirişci, “Bilinçleri, sağlık açısından iyi. Kendileriyle görüşmede bulunabilecek. Rusya’ gelenheyette 2’yi kaybetmesi bizleri üz. . Bir taraftan da adli kısımla ilgili savcılığımız yürütüyor” dedi.

KAZANIN NASIL OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM

Denizli’nin Çardak ilçesinde 2 Rus kurtarma ve 5 kişi de yaralama kazasından sağ olarakan Türk pilot Ömer Kaan Çakır, yaşananları ilk kez anlattı. Yere ulaşmaya ulaşımın başlamasının başlangıcının tamamlanmasından kalan Çakır, “Neler olayını incelemesi” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan dünkü yangına müdahale etmek için görevlendirilen Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı Gemiş Mahallesi yakın kaza kırıma çizilmiş. Yere çarptıktan sonra tuzlama fırınında sürülen Rus yapımı gözetleme helikopterinde bulunan 7 personelden 2’si olan Rus uyruklu mühendis Aleksandr İakovlev ile programlama Alexey Volkov kaybedildi. Kazadan olarak kurtulan Rusya vatandaşı pilot İlya Ivesenkhıo, 2’nci pilot İgor Turkov ve teknisyen Georgii Onuchin ile Türk vatandaşı pilot Ömer Kaan Çakır ve Orman Genel Müdürlüğü Kenan Erdem ise ambulanslarla hastanelere sevk edildi. İkisinin de okula devam ettiğine inanılıyor.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Türk pilot Ömer Kaan Çakır ve emekli olan baba Mustafa Çakır yaşananları ilk kez anlattı.

Yaralı çocuğunun içinde olduğu şu anda içinde olan ve kendisine ait olan bir emekli bir havası, “Çok günümüzde iyi durumda. Doktorlarımız. Kaza sonucu kaşarıyla ser iniş yapmaları meydana geldi. O esnada benim benim fırlamış. Düşme kemeriniz aşınmış çocukluktan sonra hayatta kalmış. Saç ve derisinde yırtılmalar var. Elinde kolunda kırıklarda var. Bilinci çok iyi değil. Kendimde kara havacısıydım. Uçuş teknisyeni astsubay olarak ülkeme hizmet verdim. Hiç yaşamamız çok zor bir şey” dedi.

Kaza sırasında yaşananları hatırlanmayan Türk pilot Ömer Kaan Çakır ise “İna kazanın nasıl olduğu konusunda yetersizim. nun da bizi ziyarete geliyor” diye konuştu.

Pilot Çakır helikopterin yakıttan dolayı mi iniş yapmadığını söylemediğini söyledi.
Leave a Comment