Deprem anında gökyüzünde beliren ışıkların nedeni belli oldu. Birbiri testi tekrarlayan söndüler

Düzce depremi sırasında gökyüzünde beliren ışıklar merak konusu oldu. Sosyal medyada kimi kullanıcıları bunun için HAARP Sistemi iddia etti.

Gökyüzünün kısa süreliğine aydınlanmasına neden olan ışıkların bakış açısına göre ışıkların muhtemel bir trafo patlama olasılığı yüksek.

Çünkü hemen hemen her depremde olan deprem ışıklarında gökyüzünde meydana gelirken Düzce depremi sırasında kameralara yansıyan görüntülerde ışımalar ufuk çizgisinde yerden patlama şeklinde meydana geliyor ve sonrasında elektrikler kesiliyor.

İşte deprem ışıklarına birkaç örnek:

Bunlarda Düzce depremi sırasında kameralara yansıyan ışıklar:

DEPREM IŞIKLARI NEDEN OLUR?
Uzmanların açıklamalarında belirtilenlere göre, kayaçlarda gerilim verme, bu kayaçları oluşturan minerallerdeki eksi yüklü oksijen atomu çiftlerinin aralarındaki açıklıklara ve serbest kalan oksijen iyonlarının kayaçtaki çatlaklar içinden elektrik akımı olarak dıştan neden olur.

HAARP SİSTEMİ NEDİR?
İddia edildiğine göre, Kıyamet Silahı olarak da bilinen HARP, Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı anlamakta gelmekte. Bu program ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülmekte ve iyonosferin özellikleri ve kaynakları araştırmak üzere kurulmuştur. Araştırma merkezi Alaska’dır. HAARP fikri, ilk kez Sırp asıllı ABD’li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya konmuştur.

.

Leave a Comment