Depremin ardından Meteoroloji’den Düzce için sel ve su baskını uyarısı – Son Türkiye Dakika Haberleri

Düzce’de saat 04.08’de 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez büyümeye Gölyaka ilçesi olan depremde panikle dışarı çıkan çocuklara gece saatlerinden itibaren başlayan beklemeyişi sürüyor.

AFAD, ekiplerin hasar tespit edilmeyeceğini duyurdu. Yapılandırılan, aşınan yapılara “kesinlikle girilmemesi” gerektiği vurgulanırken bir başka uyarı da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden geldi.

SEL VE ​​SU BASKININA DİKKAT!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5,9 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Düzce için 5 günlük hava tahmini raporunu açıkladı.

Yapılanları göre, bugün havanın parçalı çok bulutlu sonuçlarının beklendiği Düzce’de, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, yarın gün boyu ve aralıklarla yer yer en şiddetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, “Yerel kuvveti (20-45 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, sağanak şiddetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerini koruma.

HAVA SICAKLIKLARI AZALIYOR

25 Kasım Cuma günü bölge ortalamalarının şiddetli olması, Düzce il ortalamasının yer çok şiddetli olması bekleniyor. 26 Kasım’da gösterilerin geçirdikleri akşam saatlerine kadar devam edecek, 27 Kasım Pazar günü bölge parçalı bulutlu havanın hakim olacağını öngörüyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın sıcaklıkla sürelerinin ve mevsim normallerinin geçmesi bekleniyor.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a Comment