Dev kuruluş kritik günü bekliyor Yazar Investing.com


© Reuters.

Investing.com – CEO’su Brad Garlinghouse, Bank of America gibi bankacılık kurumlarının Ripple’ın ODL sistemini kullanmak için XRP’nin gidişini beklediğini iddia etti. Bu bağlamda Garlinghouse, SEC ile olası bir anlaşma seçeneklerine sıcak baktıklarına dair sinyaller verdi.

Londra’da düzenlenen Ripple Swell 2022 performansında Garlinghouse, şirketiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bunlar arasında Ripple CEO’sunun SEC’in XRP için netlik yürütmesi durumunda anlaşmaya istekli olduğunu söylemesi önemliydi. Bunun yanında ABD kurumlarının davayı yakından izlediğini dile getiren Garlinghouse, Ripple’ın SEC ile anlaşması durumunda birçok ABD bankasının Ripple’ın hizmetlerini müşterisinde kullandığını iddia etti.

Ripple’ın SEC ile anlaşma durumunda Bank of America, Ripple’ın havale kütüphanesi

Bu kurumlar arasında ‘yı öne çıkaran Ripple CEO’su, ABD’de kaçışa yönelik bir anlaşma sağlanması durumunda Ripple ODL sistemini kullanmaya devam eden bankanın önemli bir avantaj elde edeceği düşünülüyor. Bu ilişkinin geçmişi ise Kasım 2020 tarihleri. SEC’in Ripple’a açtığı davadan hemen önce Bank of America, RippleNet’in üyelerinden biri olarak duyurulmuştu. Devam eden dava arasında kalmasına rağmen banka, ağdaki gardiyanı kalmaya devam ediyor.

Brad Garlinghouse’un daha önce de beyan ettiği gibi anlaşma konusundaki en büyük beklenti, XRP’nin bir menkul değeri olarak görülmemesi. Ancak SEC, davanın uzun bu iddiayı ortaya koyduğundan nasıl bir orta yol bulunacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Diğer yandan bugün Garlinghouse tarafından dillendirilen bu iddia, geçen hafta Ripple anlatıları arasında bulunuyordu ve XRP, bu fiyatlandırmayla kısa sürede bir ömrünün görerek değerini %10 oranında artırmadı.

Ripple avukatları, SEC’in XRP’yi menkul değeri olarak ilan etme gücüne sahip olmadığı iddia ediyor

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, SEC’in XRP’yi menkul kıymet olarak tanımlama yetkisi olmadığını söyledi.

New York Times tarafından yayınlanan bir makaleye cevap veren Alderoty, SEC’in götürdüğü kadar XRP’yi menkul kıymet olarak ettiremediğinin altını çizerken bunu yapma yetkisi olmadığını vurguladı. Stuart Alderoty, makaleye düzeltme olarak SEC’in sadece mahkemeye XRP’nin gizli kıymeti olup olmadığını sorduğunu ve bu cevabı mahkemenin gittiğini söyledi.

XRP fiyatında son durum

Genel satış baskısı, bugün de piyasa geneline hakimken XRP, son 24 fiyat hareketine göre sağlam durmaya devam ediyor.

İlk 10 kripto para arasında, devama den satışlarda %2’ye yakın son düşüşün ardından 15.700 dolar bandına geriledi. , dünden bu yana %7 daha gerileyerek 1.100 doların altına çekildi. İlk 10’da XRP kripto varlıkları dışında ekside devam ederken Ripple tokeni, yükselişini %1,5 oranında korurken sabah saatlerinde 0,35 dolar bandında işlem görüyor.

Yazar: Günay Caymaz

Leave a Comment