Dikkat, Hazır Olun Geliyor! Bitcoin ve Diğerleri İçin Sadece Saatler Kaldı! › CoinTürk

Kripto para yatırımcılarını ilerleyen kötü bir sürpriz bekliyor olabilir.
Okuma Süresi: 3 Dakikalar

Bugün Bitcoin fiyatı son dip seviyesinden 1000 dolardan fazla yükseldiği için altcoinler çift haneli kazançlar gördü. Ancak bu uzun sürmeyebilir. Yazılandığı hazır sırada 16.500 dolar seviyesinde kaybeden BTC yaklaşık 16.300 dolardan alıcı buluyor. Daha da kötüsü birkaç saat önce fiyatı aşağı çekebilecek olumsuz bir gelişme oldu.

Kripto Paralar Düşebilir

Kısa süre önce yayınladığımız kısıtlama verisiyle ilişkisi haberde Coinbase cüzdanındaki harekete geçen eski BTC’lerden bahsetmiştik. Bu hareket on-chain tarafında yüksek CDD olarak yansıdı. Beklendiği üzere bu gelişmenin ardından grafik takip eden satışlara başladı. Aşağıda Barış Kardeş tarafından bir grafik göreceksin. Yüksek CDD Toplu Bitcoin ve diğer kripto paraların hızlı kayıplar yaşamasına neden oluyor.

Barış Kardeş/Twitter

İstisnalar olsa da düşüşe sebep olan bu gelişmenin ardından Bitcoin 16.300 dolardan alıcı buluyor. Üstelik geçen geçen FOMC Tutanakları da açıklanacak. Yatırımcılar özellikle altcoinlerde ciddi düşüş riskine karşı hazırlıklı olmalı ve kendi risk profillerine göre pozisyonlarını değerlendirmelidir. On-chain oranları çoğu zaman teknik analizden daha doğru sonuçlar veriyor.

CDD: Uzun süre önce alınan ve hareket eden kripto paralar/BTC.

Kripto Paralar Nereye Gidiyor?

Sadece Mayıs ayından bu yana 6 aylık bölgelerin içindeki kripto tarihlerinde en zor dönemlerden birinin olduğu gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. Bitcoin tarihinde birçok kez ATH seviyesinden %80’in üzerinde düşüş yaşadı. Zirveyi 69.000 doları düz fiyattan alırsak Bitcoin’in 13.800 doları aşağısına inmesi gerekiyor. En çalıştırma birçok yatırımcı ve analistteki yaygın kanaat budur. Yükseliş hisyatının tabanında genişleyememesinin bir sebebi olarak bu görülüyor. Yani halen Bitcoin fiyatı olması muhafazan daha değerli kabul ediliyor.

Altcoinlerin önemli bir kısmı %85 ile %90 arasında düşüşler yaşadı. Ancak Bitcoin‘in %80+ düşüşünü bir dünyada bunların %95’lik kayıplarla yüzleşmesi gerekir. Tüm bunlara ek olarak Bitcoin’in %80’in üzerinde düşüşü yaşaması için karşı karşıya kalmamız gereken tüm felaketlere şahit olduk. Yatırımcılar her birkaç haftada bir sabahları piyasayı kontrol ederken kaynar su duşunu yaşadılar. Ronin köprüsünden yüz milyonlarca dolar çalındı, DeFi alanında milyarlarca yol hack yaşanıyor, LUNA ve onun zincirleme etkileriyle Celsius gibi çok sayıda dev iflas etti. Kasım ayında da sürpriz yumurtadan çıkan FTX, Alameda ve onun 135 yan şirketi iflası oldu. Bununla birlikte da sınırları değil kripto endüstrisinin en büyük oyuncusu DCG oğlu FTX yönünden ciddi bir yara aldı ve Genesis’in akıbetinin ne olacağı halen belli değil. Birçoğunun büyük dönemi borsa son 15 günde orta ilerleyen “bankrunlar” ile mücadele etmek zorunda kaldı.

Kripto paraların kısa vadeli olarak etkileyici bir yükseliş yaşayamayacağına dair yaygın bir kanaat var ve onun yerine genelleme sadece zamanı gösteriyor.

.

Leave a Comment