Dikkat! Meteoroloji’den Marmara ve Ege Bölgesi için ‘kuvvetli fırtına’ uyarısı

Kuruluş Tarihi: 20 Kasım 2022 14:11

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Marmara ve Ege Bölgesi’ne yönelik yarın için kuvvetli fırtına uyarısı yapmak, olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Öte yandan, yeni hafta hava durumu tahmini de paylaşıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege’de güney ve güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esecek.

MARMARA VE EGE İÇİN UYARILAR

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılacak olan, Marmara Bölgesi’nde devam eden şiddetli lodosun, bu gece saatlerinden itibaren Marmara’nın genel yarın akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli ve fırtına, yer yer kuvvetli fırtına (55-) 85 km/sa) şeklindeki esmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, soba ve baca gazı kaynaklı virüslerden, ağaç ve doğrudan devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji’den yapılacak, şöyle denildi:

“Son değerlendirmelere göre, Batı bölgelerinde etkili olmaya devam eden güçlü lodosun, bu gece saatlerinden itibaren yine Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege’de akşam saatlerine kadar, güney ve güneybatı (lodos) yönlerden şiddetli ve fırtına yer yer şiddetli fırtına (55-85 km) /sa), şeklindeki esmesinin beklendiğinden soba ve baca gazı kaynaklı virüslerden, ağaç ve doğrudan devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 19

İstanbul: Parçalı bulutlu 22

İzmir: Parçalı bulutlu 24

Adana: Parçalı ve az bulutlu 24

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer gök geleceği sağanak gösterimli 23

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 26

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 23

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 13

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 20

Dikkat Meteorolojiden Marmara ve Ege Bölgesi için kuvvetli fırtına uyarısı

YENİ HAFTADA HAVA NASIL OLACAK?

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük yeni hava tahminini de yayınladı. Buna göre ortalamaları artan havalarının sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri seyredeceği tahmin ediliyor.

.

Leave a Comment