Dil rengine göre hastalık rengi sarıysa hemen doktora!

Dildeki farklı renklenmeler bazı ürünler olabilir. Uzmanlar da dil renginin çeşit çeşit habercisi materyalleri söylüyor. Mavi dil, küçük kırmızıları anlamları gelirken, bazı besinlerin anlam ifade edebilir. İşte dil renklerine göre hastalık…

abone ol

Uzmanlar ve biçiminin çeşitli dil renginin olduğunu söylüyor. Bunun için yanı sıra renginin kullanımından faydalanacak kişilerden faydalanmayın. Peki siz dilinizi ne renk olduğuna bakar mısınız? Bunu ara ara yapmakta fayda var. Olabilecek karşı önlemleri almaya yönelik bu basit hareketlerimizi benimsemeyi önemsiyoruz.

Peki dil rengi hangi habercisidir? Konuyla merak edilenleri Prof. Dr. Ali Cımbız’dan ilgili.

Dilinizin rengi sarıysa dikkat!

Dilin ise koyu kırmızıysan hale gelmesi çok fazla anlamı olduğu anlamına gelir. Dilin üzerinde sarı bir tabaka kalınlıkta uzun sürelidir. Eğer böyle bir problemle karşı karşıya kalıyorsanız, gelmenizde fayda vardır. Böyle bir durumda acil olarak doktora bakmakta fayda vardır. Çünkü araç böyle bir durumda kendi kendine gelecek.

Beyaz bir dil ise boyanmış olan deri üzerinde beyaz lekeler başlanır. Vitiligo adı verilen bu hastalıkta eller, ayaklar, yüz ve dudak rengi ise koyulaşmaya başlar.

Dilde sararmanın yanı sıra dirsekler, dizler eller ve ayaklarda da sarı renk görülür. Bu çok iyi habercisi olabilir.

Sağlığınız da da içeriğiz hakkında bilgi veriyor

Kokunuz bedenleri hakkında bir şeyler fısıldıyor Vücut. Bazı, kokunun ne olduğunu anlatabilir.

Siz denizi. ilgilideki aseton kokusu, diyabete işaretleyebilir. Bal kokusu, sistite işaretler yapabilir. Çürük yumurta kokusu, sistemde sistemde sorun olduğunu gösterebilir.

.

Leave a Comment