Doktorlar kanseri sanmıştı çoğu kişiyi şaşırttı! Bebeğinizde bu çizgiler varsa dikkat…

Kuruluş Tarihi: 22 Kasım 2022 10:47

Doktorlar sürekli huysuzlanan ve yorgun görünen 2 yaşındaki Johnny’nin kanseri olduğundan şüphelense de küçük çocuğun hayatını kabusa çeviren kontrol edenun ‘lösemi’ değil ‘inek özellikleri’ ortaya çıktığı çıktı. Anne Laura, yaşadıkları süreci anlattı ve aileleri söz konusu görüşmeler konusunda dikkatli olmaya çağırdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD’nin Oregon ülkesinde yaşayan Laura Donovan’ın oğlu Johnny, iki yaşına geldiğinde sürekli huysuz, yorgun müşteri ve öfke nöbetlerine harcamalarıydı.

OĞUL DERECE SOLGUN GÖRÜNÜYORDU

Laura onların yanı sıra oğlunun son derece solgun kullanımlarını fark etse de, bunu Kuzeybatı Pasifik’te yaşıyor ve iki İrlandalı ebeveynin çocuğu olmaya bağladı ve söz konusu belirtilerin çok üstünde durmadı.

Ancak bu belirtileri rutin kontrol için gittiği bir doktor da fark edince süre boyunca kadar basit olmadığını anladı.

Doktorlar kanseri sanmıştı ki birçok kişiyi şaşırttı Bebeğinizde bu temel varsa dikkat...

Anne Laura Donovan

DOKTOR LÖSEMİ’DEN ENDİŞELENDİ

Aile hekimi küçük Johnny’i kapsamlı bir kontrole aldı. Yapılan kan testinin sonuçları hem doktoru hem de anneyi korkuttu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Çocuğun hemoglobin seviyesi 4,5- 5,6 arasında çıktı ve bu rakam yaşıtları için normal sayılan 10-15 referansının çok altındaydı. Johnny ciddi bir demir eksikliği yaşıyordu.

Doktor anneye çocuğunun gittiğini açıklarken lösemiden şüphelendiğini söyledi.

KALBİNDE ‘ÜFÜRÜM’ GELİŞTİ

Johnny’nin demir eksikliği o kadar ciddi büyüklüklerdi ki yollardaki üfürüm gelişmişti. Doktorlar küçük çocuğa iki hafta peş peşe kan nakli yaptı ve küçük Johnny her hafta demir indirmeye başladı.

SUÇLU İNEK SÜTÜ ÇIKTI

Tedavi sürecinde yapılan ayrıntılı taramalarda anneyi rahatlatan haber geldi, Johnny lösemi değildi. Evinin yaşadığı tüm belirtilerin yürüttüğüsü ise inek bölümleriydi.

Johnny’yi koruyucular hematolog, çoğu ailenin fazla hücrelerinden çocukların sorun yaşayabileceğinin farkında olmadığını ve belirtileri fark edemediklerini söyledi.

Doktor ayrıca çocukları perişan hale getiren anemi tedavisinin sonunda, halsizlik ve yorgunluğu kenara atıp eski uysal hallerine döndüklerini belirtti.

Doktorlar kanseri sanmıştı ki birçok kişiyi şaşırttı Bebeğinizde bu temel varsa dikkat...

2 yaşındaki Johnny ve annesi Lauraclass=”medyanet-inline-adv”>

“SÜTÜN ÇOCUĞUMU BU KADAR ETKİLEYECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM”

Anne Laura, kendi yaşadığı süreç diğer ailelerin de yaşamaması için bir makale kaleme aldı. Insider’da yayınlanan makale ‘Sütün çocuğumu bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştim’ diyen Laura’nın yaşadığı süreci şöyle anlattı;

GÜNLÜK 1 LİTRE SÜT İÇİYORDU

“Johnny pandeminin ilk yılında doğdu, bu nedenle stres düzeyim uzun süre yüksekti. Johnny 1 yaşına geldiğinde inek indirmeye başladığında ve başka hiçbir şey istemediğinde bunu çok ciddiye almadım ve onu sütle beslemeye devam etti.

Oğlum günde yaklaşık 1 litre süt içiyordu, ki yaşıtları için bu miktarın günlük 500 ml’yi geçmesi gerekiyor. Çok fazla süt içtiğinin farkındaydım ancak bu kadar kalkanın demir emilimini engelleyeceğini düşünüyordum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bir süre sonra sürekli huysuzlanmaya başladı. Hiçbir zaman iyi dinlenmemiş ve sürekli sinir krizleri yaşıyordu.”

Doktorlar kanseri sanmıştı ki birçok kişiyi şaşırttı Bebeğinizde bu temel varsa dikkat...

AŞIRI SÜT ETKİSİ: SİNİR, YORGUNLUK, İŞTAHSIZLIK…

İnek gruplarının güçlü kemikler geliştirmesi için mükemmel bir kalkan kaynağı olarak görülense de ‘geçiş süt’ beklenenin tam tersi bir etki yaratır.

Uzmanlara göre, aşırı bölgede alınan İNEK SÜTÜ vücuttaki demiri emmeyi engelleyerek demir eksikliğine yol açar. Bu da çocuklarda, yorgunluğu, soluk cilt, sinir, huysuzluk, kalp atışlarında değişiklik, iştahsızlık ve baş yönlendirme gibi çekildiğini kendini gösterir.

class=”medyanet-inline-adv”>

ENERJİSİ, İŞTAHI YERİNE GELDİ, ÇEVRESİNE GÜLÜCÜKLER SAÇIYOR

2 yaşındaki Johnny kalp üfürümü ve demir eksikliği nedeni ile 1 buçuk ay hastanede görüldükten sonra sağlığına geri kavuştu.

Enerjisi ve beslenmesi düzelen çocuk eski huysuz halinin hoşlanmadığı çevreye gülücükler saçıyor.

Anne Laura oğlunun oğluyla ilgili olarak, “Güne gözyaşları içinde öğütücüler bittiği zamanların tam geldikleri anda her güneş hevesle uyanıyor. kullanım kullandı.

.

Leave a Comment