Dolar ve altın fiyatlarının faiz kararına ilk tepkisi! İslam Memiş öyle bir yaptı ki: ‘Sert yükseliş tahmini…’ – Finans haberlerinin doğru adresi

Son dakika: Merkez Bankası Kasım 2022 için faiz faaliyetlerini duyurdu. Banka beklentilerin ulaştığı faizleri 150 baz puan düşerek yüzde 9’a çekti. Bu akabinde dolar/TL kuru ve altın fiyatları muhafazaları tarafından araştırılmaya başlandı. Faiz kararı öncesinde dolar/TL kuru 18,63 seviyesi üzerinde hareket ediyordu. Altının gram fiyatı ise 1053 liraya kadar yükseldi.

SON DAKİKA: DOLAR VE ALTIN ​​avantajıNIN İLK TEPKİSİ

Faiz kararı ardından dolar/TL kuru şu sıralarda sabit kalmaya devam ediyor. Gram altın ise 1.052 liradan alıcı ile buluşuyor. Çeyrek altın aynı dakikalarda 1.735 Liradan, Cumhuriyet gökyüzü ise 6.921 liradan değerleniyor.

1

ANLIK DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN…

KUR KORUMALI MEVDUATTA BİR İLK

Kur koruyucu birikimi haftalık bazda ilk kez düşüş kaydetti.
Kur Korumalı Türk Lirası Mevduat ve Katılma hesaplarının toplam büyüklüğü 18 Kasım’da sona eren geçen hafta bugüne kadarki ilk hafta düşüşünü kaydetti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun açıkladığı görerek 11 Kasım’da sona eren haftada 1,47 lira olan Kur Korumalı Türk Lirası Mevduat ve Katılma hesaplarının büyüklüğü, geçen hafta 1,46 geçen liraya indi.

BORSA İSTANBUL’DA REKOR

borsa istanbulda BIST 100 endeksi Merkez Bankası faiz kararı öncesi 4.892 puanla tüm zamanların zirvesini gördü. Merkez Bankasıfaiz indiriminin ardından, Borsa İstanbul`da alımlar güçlendi. BIST 100 zirvesi 4.909 puan görerek tüm zamanların zirvesini test etti.

MERKEZ BANKASI VE DOLAR İLİŞKİSİ İÇİN EZBER BOZAN YORUM

Merkez Bankası faiz kararı ile piyasaların nasıl etkileneceğine ilişkin değerlendirmede bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “TCMB faiz indirecek, dolar yükselecek sınıfını unutmak gerek. Uluslararası piyasada doların değer kaybetmesi, bizim gibi kullanım gücü olan ülkeler için iyi bir gelişme. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Suudi Arabistan’ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde 5 milyarlık mevduat hesabında nihai aşamaya gelindiğini doğruladı. Yıl sonuna kadar dolar dalgalanmaları devam etse de, son çıkışa yakın çıkışlardan geliyor. Dolar için bu iki tehdit agresif yükselişi frenleyebilir. Yükselişi değil, agresif yükselişi frenler” dedi.

GÜNCEL ALTIN ​​eğitmeni İÇİN TIKLAYIN…

2

İSLAM MEMİŞ’TEN GRAM ALTIN ​​TAHMİNİ

Memiş’e göre bu haftalarda önemli hizmetler yakalayacak. Memiş, kısa vadeli satışlardan uzak durulmasının kuzeyini çizerken uzun vadede 1400 TL beklentisinin görülebileceğini belirtti. Ünlü ekonomist, altın fiyatlarında sert yükselişlerin devam edeceği yönünde uyarılar yaptı. Yatırımcıların elindeki altınların bozulmaması gerektiğinin altını çizen Memiş, yeni zirvelere henüz ulaşılmadığını belirtiyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Merkez Bankası açıkladı: En yüksek seviye! Merkez Bankası açıkladı: En yüksek seviye!
Benzin ve motor fiyatları bir kez daha değişiyor! Benzin ve motor fiyatları bir kez daha değişiyor!
100 bin kişi tespit edildi, ilk tebligatlar gönderildi: Ceza...100 bin kişi tespit edildi, ilk tebligatlar gönderildi: Ceza…

.

Leave a Comment