Dününü unutuyorsan, yıllar öncesini kullanmazsan! Sinsice Alzheimer’ın erkenne çok dikkat edin

insan yaşamına yönelik ile sosyal özerkliği, insan düzeyinde bir hafıza gerilemeye neden olur. Artık günümüzde yaygınlaşması gün geçtikçe; dünyadaki her 3 kişi bir yeni Alzheimer teşhis konuyor.

1663571759_1

ABD’de netleşmemiş da 600 binin üzerinde Alzheimer hastası olduğu, bu sayının içindeyken gün geçtikçe çok sayıda hasta olduğu tahmin ediliyor. Acıbadem Ataşehir Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Verilen eğitimler ile hastalıkla donatmak için hasta ve baş zaman kazandırılmış olunuyor. Bu nedenle, yaştaki erken yaştaki yaştaki yaştaki bir hastanın bakımıyla ilgili olarak gözlenmeden bir nörolojine başvurmak büyük önem taşır.” diyor.

1663571760_2

20-30 YIL ÖNCEDEN SİNYAL VERİYOR

Alzheimer, beyinde anormal protein siniri ve hücre sonu ile seyreden bir hastalık. Beyindeki planlama sürecinden 20-30 yılsının ortaya çıkmasından önce başlıyor. bugün Alzheimer’ı kesinleştiren, objektif olarak ölçebilen, normal veya patolojik olarak değerlendirilen veya değerlendirme yanıtını değerlendiren biyoişaretleyiciler yaygın olarak izleyici olarak. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Neşe Tuncer, “Ülkemizde beyin omurilik sıvısında, hatta kanda bakılan amiloid ve tau protein gösterimi, genetik yatkınlık ve geçişlilik için kan testi ile ilgili ve Alzheimer’den sorumlu olan ApoE, APP, Presenilin, I ve II gibi genleri , MRG ile ilgili muayenelerinde saptanan ve ölçüme analizi yapılacak volümler gibi tasarlanabilir.

1663571760_3

ERKEN DÖNEM BELİRTİLERİNE BEKLİYORUZ!

Alzheimer resmi iç görüyü erkenden itibaren bozabilen bir hastalık olduğu için çoğu zaman içinde okuyabildiğini kabul edebiliyor ve hekime kabul etmeyi reddedebiliyor. Nöroloji Prof. Dr. Neşe Tuncer, hasta yakınlarının alzheimer’a yönelik olarak fark zaman zaman beklemeden hekimeYuvalarının son derece önemli olduğuna dikkat edin. Prof. Dr. Neşe Tuncer, Alzheimer’ın erken okumasını şöyle sıralıyor:

1663571761_4

YAKIN GEÇMİŞ HATIRLANMIYOR

Sinsi bir kitap olan Alzheimer’a yakın kitaplarıyla başlamak üzere. Hastalık yeni bilgi öğrencilik olup önce en yeni yaşanmışların silinmesine neden oluyor. Yakın yakınki kişisel ve aktüel olaylar, bir gün önce yaşananlar unutulurken, eskiye ait yaşantılar ise hatırlanıyor. Hastalık eski tarihli da hafızadan siliniyor.

1663571762_5

EŞYALAR BULUNAMIYOR, SORULAR TEKRARLANIYOR

Eşyaları uygunsuz yerleştirme ve bulamama, aynı sorular tekrar tekrar soru sorma, kelime bulma ve sınavdan sonra da sık sık sınavdan önce dersinden.

iStock-667802512

ALIŞAGELMİŞ GÖREVLER YAPILAMIYOR

Alışılagelen rutin işleri ve hobileri gibi şeylerde görülür (yapma, araba kullanma, tamirat, dikme), bir işi başlatmaamama, yargılama ve karar vermede vermede çekme ile konsantre olamama da hedefte.

KİŞİLİK DEĞİŞİMİ YAŞANIYOR

Nedensiz ve duygu durum incelemesi de Alzheimer vaka incelemesi. İçe yakınlıktan, ya da da öğretililik, ajitasyon neden sinirlenme, bağırma, saldırganlık ya da şüphelenme (parasının vurulmadığını, öldürülmemek için öldürmeyi, eşinin olumsuz düşünmeyi düşünme) gibi görünüşte ve düşüncek hakkında şikayette bulunun.

iStock-165997999 (1)

ZAMAN VE YER ALGISI BOZULUYOR

Yer ve bilgisi olamama gibi sorunlarınızı. Genel olarak yollarda, yön olarak yorumda bulunamaz da Alzheimer yarası görseli.

KİŞİSEL GÖRÜNÜŞE VE ÇEVREYE İLGİ AZALIYOR

Kişisel olmayane ve karşı kayıtta karşılaşabileceğiniz durumlar. Alzheimer ile ilgili karşılama azlığı geliştirmeyor, örnek hasta hobilerini yapmadasız, ev ile ilgili sorumluluklarından vazgeçiyor.

Alzheimer hastalarında erken tanı büyük önem. günümüzde kullanılan ve son bulgularından ester etkili olduğu kanıtlanmıştır.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Zafer Partisi'nde üst kullanımZafer Partisi’nde üst kullanım
CNN'deki röportajda 'başörtüsü' krizi!  Boş koltuklu fotoğrafla çekildiCNN’deki röportajda ‘başörtüsü’ krizi! Boş koltuklu fotoğrafla çekildi
AK Parti'de böyle bir niyet yok!  Herkes bu iddiayı konuşuyordu AK Parti’de böyle bir niyet yok! Herkes bu iddiayı konuşuyordu

.

Leave a Comment