Dünya Kupası TV satışları nasıl olacak?

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer Katar 2022 Dünya Kupası’nın TV satışları ile ilgili Bloomberg HT’ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Kasım ayından itibaren pazarda gözlemleyen bir tavırla müşterilerini koruyan Dinçer şöyle konuştu;

“Adet bazında büyümenin dışında pazarda daha büyük ekranlı ve üst segment (4K ve Smart) ürünlerine doğru bir kayma izlenecektir. Kasım ayı sonunda TV satışlarımızda geçen yıl aynı döneme göre yüzde 25’lik bir hikaye söz konusu. Dünya Kupası futbolseverlerle buluşmak için önemli bir dönem Ancak doğal olarak bu artışı doğrudan Dünya Kupası ile bitirmek mümkün değil.Kasım ayı satış ve çeşitli pazarlama kampanyalarıyla hareketli bir ay.

Ürün gamımızda tüketicilerimizin her türlü talebine uygun TV modellerimiz var; Büyük ekran ve UHD gamımızda teknolojiler ile üstün bir deneyim sunan ürün seçeneklerimiz bulunuyor. Her bütçeye uygun ürün seçeneklerimiz mevcuttur. Ürün gamımız yüzde 85 oranında smart ve bunun neredeyse hepsini Android TV’ler oluşturuyor. 300 binden fazla uygulama, ekran yansıtma, kumanda üzerinden Türkçe sesli kontrol gibi özellikler ile kullanıcı dostu bir deneyim sunuyoruz.

Dünya Kupası döneminde 50 inç ve üzeri büyük ekran televizyonların bir kez hizmet vermesi. Futbol severler ister sevdikleriyle bir arada ister bireysel olarak maçları büyük ekran televizyonlarımızda çok daha keyifli bir şekilde izliyorlar. Ek olarak yüksek çözünürlüklü UHD TV’lerimizle büyük ekran TV’leri de daha yakın mesafelerden izlemek mümkün oluyor.

Küçük evlerde de büyük ekran televizyonların tercih edilebildiği kullanıcılar için bu yöndeki artışlar artıyor. Ayrıca Arçelik/Beko televizyonlardaki MEMC teknolojileri dediğimiz Akıcı Görüntü Performansı ile maç gibi hareketli sahnelerde daha akıcı bir deneyim yaşamak mümkün.

Biz de bu dönemde her ihtiyaç, her tercihe yönelik ürünlerimizle seçimden geçme ve ödeme kolaylığı sağlama yollarını satın alma kararlarına yardımcı olmak istiyoruz.

Tasarım ve donanım olarak sahiplerine büyük memnuniyet sağlayacak olan, 4K büyük ekranlarımızla, keyifli bir deneyim vadediyoruz.”

Leave a Comment