Dünyanın en zengin ikinci kişisi Gautam Adani kimdir? Gautam Adani kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Mayıs 2020’de Adani ,Hindistan Güneş Enerjisi Kurumu (SECI) tarafından 6 milyar ABD Doları değeri büyük en büyük bütçesini kazandı . 8000 MW’lık fotovoltaik santral projesi Adani Green tarafından üstlenilecek; Adani Solar, 2000 MW ek güneş pili ve modül üretim kapasitesi kuracak.

Adani, Eylül 2020’de Hindistan’ın Delhi’den sonra en yoğun ikinci havalimanı olan Mumbai Uluslararası Havalimanı’nın %74 hissesini satın aldı.

Kasım 2021’de Bloomberg Hindistan Ekonomik Forumu’nda sergileyen Adani, halkı yeni bir yeşil yaratıcı 70 milyar ABD doları yatırım yapacaklarını söyledi.

Şubat 2022’de Mukesh Ambani’yi Asya’nın en zengin insanı oldu. Ağustos 2022’de Fortune dünyanın en zengin 3. kişisi seçildi .

Mayıs 2022’de Adani evi, Ambuja Cements ve yan gösterisi ACC’yi deniz aşırı özel amaçlı bir geziler Holcim Group’tan 10.5 milyar maddi satın aldı .

Ağustos 2022’de Adani Group’un bir birimi olan AMG Media Networks Limited (AMNL), ulusal haber yayıncısı NDTV’nin %29,18’inin sahip olan RRPR Holding’i satın almayı planladığını ve %26’sını daha satın almak için satın almak için açık bir teklif yaptı. NDTV’den bahsetmesini, adayını kendisinden haberini, eski Radhika Roy’un şirketinden eşi Prannoy haber ve “tartışmasız, adayz veya habersiz” adından bir kişi hakkında görüş ve anlaşmanın tanımı. Bu teklif, Adani’nin Başbakan Narendra Modi’nin iktidardaki Bharatiya Janata Partisi’ne yakın olduğu düşünüldüğünden, Hindistan’daki editöryal bağımsızlığa yönelik endişeleri de artırdı .

.

Leave a Comment