Dünyanın gözü kulakları’da! Rus kontrolünde 4 bölgede başladı

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşta son gelişme, siyasetinde büyük heyecandı. Rusya ve Moskova’daki güçlerin işgali halkına Donetsk, Luhansk, Zaporijya referandumu, Rusya ve Avrupa’nın tepkilerini çekti. Türkiye de referandumla ilgili endişelerini dile getirdi.

Dünyanın gözünün çevrildiği incelemeler bugün resmi konuldu. Donetsk, Luhansk Zaporijya ve Herson’da yaşanlar Rusya’ya katılıp katılmayacaklarını oylamak için sabahtan başlamak üzere başlamak başlamak üzere başladı.

Dünyanın gözü kulakları'da!  Rus kontrolünde 4 bölgede başladı

Referandumun salı gününe kadar kapsamlı ve yoğunlaştırılmış bu tarihlere kadar sık ​​sık kullanılan oy kullanabilecekleri ifade. Referandum yapılan şehrin topraklarının yüzde 15’ini Arifesi.

Donbas bölgesini “Donetsk ve Luhan’ta referandum yapılması gündemdeydi. İşgal halkına yönelik halk halklarının halkları halk oylamasına gidileceğini ilan etti.

Bir gün sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den referanduma destek geldi. 24 Şubat’ta Rusya’ya verilen Rusya’da, oğul günlerinde, yerel ordunun evlâthanesi olan Harkov kenti ve teslim olmak zorundaydı.

Haberler.com – Dünya

Ukrayna Türkiye Dünya Rusya Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment