Düzce depreminde bazı Android kullanıcılarına göre uyarı geldi! Sosyal medya Android Deprem Uyarı Sistemi’ni konuşuyor: Android deprem uyarı sistemi nedir, Android deprem uyarı sistemi nasıl açılıyor?

Düzce’de 5.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem tüm Türkiye’yi korkuttu. Deprem, İstanbul, Ankara, İzmit ve Sakarya’da da yakından tıslanırken, sosyal medya kullanıcıları depremden sonra yaşadıkları korkuyu kullandıkları sosyal medya mecralarında paylaşmaya başladı. Kullanıcılar aynı zamanda Android Deprem Uyarı Sistemi’ni de bitirmeye başladı. Yapılan paylaşımlara göre, daha önce yaşanan bazı depremlerde de harekete giren bu sistem Düzce Depremi’nde de harekete girdi. Bu paylaşımlardan sonra “Android deprem uyarı sistemi nedir, Android deprem uyarı sistemi nasıl açılır?” gibi sorular sorgulanmaya başlandı. Android deprem uyarı sistemini açma kullanımlarını anlatacağız ancak daha önce kullanıcıların paylaştığı gönderilere bakalım.

KULLANICILAR PAYLAŞTI: DEPREM ÖNCESİ BİLDİRİM ALDIK!

Sosyal medya kullanıcılarının yaptığı paylaşımlara göre, Android Deprem Uyarı Sistemi, depremden birkaç saniye önce bazı Android kullanıcılarına bildirim gönderdi. Bir kullanıcı, bilgilendirmein ekran üretimi sosyal medyadan paylaştı.

deprem bildirimi

Başka kullanıcılar ise yaşadıkları depremle ilgili bildirimlerini böyle dile getirdi.

ekşi

ekşi2

Yine de gerekli ayarlamaları yapmalarına rağmen bildirim almadığını söyleyen kullanıcılar da var.

PEKİ NEDİR BU ANDROİD DEPREM UYARI SİSTEMİ?

Android Deprem Uyarı Sistemi, deprem meydana geldiğinde deprem dalgalarının geride bıraktığından korunmak için zaman geçirme amacını gerçekleştiriyor. Bu sistem Android akıllı telefonların bulunduğu yerde bulunan ivmeölçerleri kullanarak gözden geçirmeyi algılıyor ve etkileyen Android kullanıcılarına uyarı gönderiyor.

ANDROİD DEPREM UYARI SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Sistem, teknolojinin mevcut teknolojisinden faydalanıyor; cihaz konumu ve “Deprem Uyarıları” açık olan sürüm olarak güncel pek çok cihazda çalışıyor. Erken deprem uyarıları almak isteyen kullanıcılar, cihaz ayarlarından “Deprem Uyarıları” olasılığını devre dışı bırakabiliyor.

Android deprem uyarısı

ANDROİD DEPREM UYARI SİSTEMİ NASIL AÇILIR? İŞTE ANDROİD DEPREM UYARI SİSTEMİ’Nİ AÇMA YÖNTEMİ

Android Deprem Uyarı Sistemi’ni kullanmak için açmak için;

  • işletim sisteminin ayarlar bölümüne girin.
  • Konum > Gelişmiş > Deprem Uyarıları’na tıklayın.
  • Eğer açık açıklamalar Deprem Uyarıları’nı açın.
  • Bu sistemi devreye almak için kablosuz veya kablosuz bir veri bağlantısının olması gerektiğini de unutmayın.
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Twitter'dan yeni mavi tik kararı!Twitter’dan yeni mavi tik kararı!
Denizi olmayan kente sahil geliyor!  2023'te açılışDenizi olmayan kente sahil geliyor! 2023’te açılış
Şehit öğretmenden unutulmayacak kahramanlık!  Faciayı önlediŞehit öğretmenden unutulmayacak kahramanlık! Faciayı önledi

.

Leave a Comment