Elazığ’da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti

Evlerin genellikle yazlık olarak kullanılan Yeşilyurt mezrasına kamyonla gelen hırsızlar, 15 evi kapı, pencere ve duvarlarını kırarak soydu.

Elazığ'da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti

Elazığ’da, merkeze bağlı Gözebaşı Köyü Yeşilyurt mezrasında, evlerin yazlık olarak kullanılan bölgesinde yalnızca birkaç kişiyi barındırabilen fırsat bilen kişileri, kamyonla ulaşmayı başardı.

Uygun bir anıt kollayan hırsızlar kapısı, pencere ve duvarları kırarak 15 eve giren televizyon, petek, çamaşır makinesi, bakır kazan olmak üzere değerli yerleri ne varsa kamyona yükledi.

Hafta sonu bölgeye gelme durumu fark eden incelemektan biri, durumu İl Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Haberi alan diğer ev sahipleri ise karşılaştıkları manzara karşısında adeta şok geçirdi. Ben

HA’nın haberine göre; jandarma ekipleri, toplam hasarın yaklaşık 500 bin lira olarak ayırdı.

Tüm evlerde tek tek inceleme yapan ekipler, olayla ilgili geniş kapsamlı araştırma başlattı.

“Değerli olan ne varsa alıp götürmüşler”

Köyde yaz ortamında ikamet ettiklerinde öğrenciler Turgay Güler, “Şu an merkezdeyim. Kış olduğu için İstanbul’a giden komşumuz telefon gözetleme bahçelerimize hırsız girdiğini söyledi. Bende geldikleri eve gelenler evin alt kat girişindeki mutfak penceresinin kapısını kırıp içeriye girenler. Eve ilk bakınmamda çatıda 3 parça bakır kazan ve stil götürmüşler. Ev içindeki yedek anahtarı alarak malzemeleri çıkartmışlar sonra kapıyı kilitleyerek evden çıkmışlar. Benimle birlikte mahallemizde bulunan yaklaşık 15 eve girmişler. Girdikleri evlerde genellikle bakır kazanları, televizyon, çamaşır makinesi, değerli olan ne varsa alıp götürmüşler. Jandarma ekiplerimiz burada inceleme yapıyor. İnşallah en kısa zamanda hırsızlar tespit edilir bizim de zararlarımız karşılanır.” dedi.

Elazığ’da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti VİDEO

“Peteklerine kadar söküp götürmüşler”

Komşularının 2 saat önce haber servisi sahibi Hidai Bilgin, “Yazlık evime geldiğimde çok iyi yaptırdığım pencerenin demiri sökülmüş pencereyi de kırarak içeri girdiler. İçeri girerken her tarafı darmadağın yaptıklarını fark ettim. Evden ne götürmüşler tespit edemedim. Sadece 3 bakır kazan ve 2 tane bakır tencerenin üstünlüğünü fark etti. Epey bir zarara uğradım. Suçluların bulunmasını istiyorum. Burada 10’dan fazla evi aynı şekilde soymuşlar. Komşumuzun evindeki televizyonu götürmüşler, ben kendi evindeki televizyonu götürmeseydim benimkini de giderlerdi. Başka nesnelerin konaklamalarını fark etmemek için gelmelerini kontrol etmeleri gerekiyor. Köyde sürekli oturan bir komşumuz da var onun evinde bir şey yapmamışlar. Bir diğer komşumuzun peteklerine kadar söküp götürmüşler.” kullanım kullandı.

Elazığ'da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti #1

“Çok ciddi bir zararımız var”

Yeşilyurt mezrasında ikamet ediyor aktaran İzzet Yıldırım, “Burada yazlık bir ev var. Her hafta sonu ailemle birlikte gelip burada vakit geçiriyoruz. Bu hafta da geldiğimizde girişte bizim komşularımızın dış kapılarının açık olduğunu gördük. Bu beni korudu. Gelip kendi evime hırsızların bizim evimize, annelerimizin, kardeşlerin ve komşularımızın evlerine girerek yayıldıklarımızdan farklı geldikleri. Çok ciddi bir zararımız var. Bu konulardan yardım bekliyoruz. Bir an evvel bu hırsızların bulunup maddi zararının karşılanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Elazığ'da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti #2

Elazığ'da hırsızlar, 15 yazlık evi talan etti #3

Leave a Comment