Elon Musk duyurdu… Twitter artık güvenli bir mesajlaşma uygulaması gibi olacak

Kuruluş Tarihi: 23 Kasım 2022 11:18

Twitter’ı satın aldıktan sonra alınan kararlarla birlikte oturmakta olan Elon Musk, uygulamaya yeni bir özellik olarak girmeye hazırlanıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Twitter birçok yeniliğe geçerken Elon Musk’ın ekibine yeni bir talimat daha ortaya çıktı. Musk, Twitter’da kullanılan mesajlaşma özelliğini daha güvenli hale getirmek için yeni bir parola sunacak

Elon Musk duyurdu... Twitter artık güvenli bir mesajlaşma uygulaması gibi olacak

MESAJLAR UÇTAN UÇA ŞİFRELİ OLACAK

Musk, Twitter’da var olan mesajlaşmayı uçtan uça şifreleme sistemini tavsiye ediyor. Bu özellik sayesinde, iki kişi arasındaki görüşmenin üçüncü kişiler tarafından okunmasına izin vermiyor. Bu sayede kullanıcılar, Twitter’ı güvenli bir mesajlaşma uygulaması olarak da kullanabilecek. Diğer bir özelliğin ise görüntülü arama olması bekleniyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Elon Musk duyurdu... Twitter artık güvenli bir mesajlaşma uygulaması gibi olacak

The Verge Dergisi’nin ulaştığı bilgilerde, Musk’ın sahip olduğu ‘Twitter 2.0’ adlı bir sunum yaptığı görüldü. Musk, hacker gruplarının en aşırı kullanmak bile Twitter mesajlarına erişim sağlamak hale getirmek istediğini söyledi.

‘KAFAMA SİLAH DAYASALAR BİLE MESAJLARIMA ULAŞILMAMALI’

Musk’ın, “Birisi kafama silah dayasa bile, iletilememe ulaşılmaması bir durum olmalıdır. Kullanıcıların, gizlilikleriyle ilgili kaygıları duymadan, Twitter’da tüm mesajlarında ilgilenmekten veya Twitter’daki mesajlarını gözetleyebileceğini iletişimden kurabilmelerini sağlamak istiyoruz.” söylediği ortaya çıktı.

Elon Musk duyurdu... Twitter artık güvenli bir mesajlaşma uygulaması gibi olacak

Twitter, 2018’de mesajlaşmalar için şifreleme üzerinde duyurmuş ancak bu özellik hiçbir zaman kullanıma sunulmamıştı.

44 milyar gönderme satın almanın ardından Twitter’da dizginleri ele alan Musk, şifrelemeyi yaygınlaştırmayı bir önerme haline getirmek istiyor.Musk’ın, şifrelenmiş bire bir veya grup mesajlarına ve görüntülü aramalara izin veren Signal kullanıcılarının övdüğü bildirildi.

.

Leave a Comment