Elon Musk sazı tekrar eline aldı! Tüm Twitter bu hamlesini konuşuyor: Gelecek haftadan itibaren…

44 milyar satın alma satın aldı Twitter’ı aşağı indirmek için Elon Musk sazı tekrar eline aldı. Ünlü milyarder, çizimlerin ve kullanımların ardından bu kez çıkardığı aflarla sürmen bir numara ismi haline gelmeyi başardı. İlk olarak Donald Trump ve Andrew Tate gibi Twitter hesapları gözlemlenen bazı kişilerin hesaplarını tekrar aktif hale getiren Elon Musk, şimdi ise genel af hamlesi yaptı ve tüm Twitter’ın konuşmasında bir olaya daha fazla imzasını attı.

İLK OLARAK GENEL AF ANKETİ DÜZENLEDİ

Her şey Elon Musk’ın 23 Kasım tarihinde “Twitter, yasayı çevrelemiş veya aşırı spam yapmamış olmasıyla, alınan hesaplara genel bir af çıkarmalı mı?” şeklinde bir gözlem düzenlemesiyle başladı. 3,1 puan fazla Twitter kullanıcı Musk’ın anketine yanıt verdi ve bunların %72,4’ü “Evet” oyu verdi.

Elon Musk1

“HALK KONUŞTU”

Platformda 118,7 milyon takipçisi bulunan Musk anketinin sonuçlanmasıyla birlikte bir tweet atarak “Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor.” dedi. Ayrıca “halkın sesi Tanrı’nın sesidir” anlamında gelen Latince bir ifade kullanılmıştır.

Elon Musk’ın nasıl yürütüleceğine dair herhangi bir detay vermediği genel bir karar, Twitter’ın bir anda en çok konuşulan programlarından biri haline geldi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kafatasında delik açmak gerekmez!  Büyük merak uyandırdıKafatasında delik açmak gerekmez! Büyük merak uyandırdı
İlber Ortaylı'dan kötü haber!İlber Ortaylı’dan kötü haber!
Zihinsel engelli kadın evden her kaçışında hapishanede kalıyorZihinsel engelli kadın evden her kaçışında hapishanede kalıyor

.

Leave a Comment