Elon Musk, Twitter’ı ‘düzeltmesi’ için dünyaca ünlü hacker’ı işe aldı

Dünyanın en zenginlerinden Elon Musk’ın Twitter’ın başına geçmesiyle birlikte şirkette büyük değişiklikler yaşanmaya devam ediyor.

İş insanı, şirketin başına geçer geçmez 7 bin 500 çalışanını kovadu. Ayrıca ünlü milyarderin personele yönelik ültimatom niteliğindeki e-posta da okumak çalışanın istifadesine neden oldu.

Önceki gün ise Musk’ın işini çıkarmalara devam ettiği ve daha fazla çalışanla yolları ayırdığı ortaya çıktı. Hatta mevcut ve eski çalışanlardan yaşananların Twitter’ın tahminlerine neden olabileceği açıklamaları bile geldi.

ÜNLÜ HACKER ARTİK TWITTER’DA

WebTekno’da yer alan haberlere göre; Musk, oğlu olarak iOS jailbreak’leri geliştirmesiyle, PlayStation 3’e uygun mühendislik çalışmasıyla sevilen dünyaca ünlü hacker George Hotzişe aldı.

Hotz ayrıca, Tesla otopilotuna benzer bir hareket yönünü diğer tüm otomobillere getirmeyi amaçlıyor Virgül.ai‘ın yöneticisi.

GEÇMİŞTE ANLAŞAMAMIŞLARDI

İkili daha önce bazı gerilimler yayınlamıştı. Ünlü bilgisayar programcısı, 2015’te yaptığı açıklamalarda, Musk’ın onu Tesla’da işe almaya çalıştığını ancak daha sonra şartları sürekli olarak değiştirdiğini belirtmişti.

Hotz, bunun ardından Musk’la yaşadığı yaşamın sonucu ise Comma.ai’ı kurmuştu. Tesla da Commo.ai’ın işletim sistemi kendi otopilot sisteminin oldukça zor olduğunu açıklamıştı. Hotz da Musk ve Tesla’yı yakmak için bu girişim başladı.

Peki Hotz ile Musk şimdi neden ekip olma kararı aldı? TechCrunch’a göre sebeplerden biri Hotz’un şu sıralarda fazladan zamanının olması. Geçen ay yapılan açıklamalara göre ünlü hacker’ın Comma.ai’daki bazı işleri şu an için bitmiş durumda.

MUSK’IN YENİ PLANININ BİR PARÇASI OLABİLİR

Ünlü bilgisayar programcısı, geçen hafta Musk’ın çalışanlarına davranması ‘çok çalışma’ Mesaja destek mesajı atmak, ardından ise “San Francisco’daki masraflarım karşılanırsa Twitter’da 12 haftalık staj yapmaya hazırım” kullanma kullanmıştı.

Musk da bu gönderiye “Peki hadi konuşalım” yanıtını veriyor.

Hotz, bugün yapacağı ise platformdaki ‘staj’ olarak nitelendirdiği göreve davet ettiğini duyurdu. Ünlü bilgisayar programcısı, kısa kullanıcı görevinin Twitter’ın arama bölümünün başında olacağını ve sonlandırılacağını söylüyor.

.

Leave a Comment