Emre Olur: Perinçek’e ‘kanıtlayamazsan namertsin’ dedim

DUVAR – Organize suç örgütünden nihai arama amaçlı web sitesindeki Sedat Peker’in web sitesinde arama yaptığında, Emre Olur’daki teşhislerin gün yüzüne çıkmaya başlaması.

Sözcü gazetesindeki yazısında, “Emre Olur’a yalnız Sedat Peker’in adında olduğu bilinen isimleri değil, gazeteciler de soruluyor. Ama Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i öğrendiğini” diyen Saygı Öztürk, “Doğu Perinçek isimli şahsı tanıyabilir misiniz? Tanıyorsanız nerede, ne zaman, nasıl, kiminle tanıştınız? Aranızdaki ticari ilişki, alacak-verecek, husumet var mı?” sorularının nakledildi. Öztürk’ün aktardığına göre, Emre Olur’un cevabı ise şöyle oldu:

“Doğu Perinçek adındaki şahsı tanımam, sosyal medyadan görünümüm. Birebir görüşmüşlüğüm yoktur. Ne telefonla ne de yüz yüze görüşmedim. Husumetim, ticari alışverişim yoktur. Twitter da sesli sohbet sohbetleri olarak katıldım. Doğu Perinçek sohbeti ‘Sedat Peker’e ve Sedat Peker’i sevenler FETÖ’cü’ deyince, ben de Doğu Perinçek’e sert bir dille, Sedat Peker’in ve yedilerinin FETÖ’cü çözemediği, ‘Bu iddianısan namertsiniz’ dedim. Hiç bu idim.”

Olur’un propagandasıyla, “Sedat Peker örgütü ile ilgili platformda ve sosyal öğrencilerle ve tarafınıza okunan paylaşımlardan bahsedilecek mi? soruyuna da şöyle oldu:

“– İsmail Saymaz: Beni telefonla arayarak Sedat Peker ve video konusunda bilgi almak istedi. Ben de bir defa aramışımdır.

– Ali Tarakçı: Beni bir defa arayarak Sedat Peker ile yakında bir haber olacak gibi sormuştu. Yüz yüze görüşmedim.

– Seher Yaşayacak: İnternet gazetecisi olarak dersim. 3 4 Twitter’dan Sedat Peker hakkında haber olup, video çekmediği soruldu. Ben de yakınız dediniz.

– Gökhan Özbek: Bir defa bana ‘Sedat Peker tweet atacak mı?’ diye sormuştu. Ancak cevapladım.

– Ahmet Şık: Beni bir defa aramıştı. Sedat Peker ile görüştüğünü söyledi. Böyle bir doğumun için. Bu kişilerle ilgili ilişkiler Erk Acerer’la ilişki kurmak.

– Barış Pehlivan: Sedat Peker’in bir ara inceleme haberinden beni telefonla arayarak doğruluğunu talep etmek istiyor. Ben de böyle bir durum söylendi. ‘Sedat Peker’le ilişkin için hangi simgeyi kullanma kullanma’ demesi üzerine ‘Basın Danışmanı’ olarak yazılabileceğini söyledi. Bu konuştum. Yüz yüze görüşmedim.

– Özlem Gürses: Birkaç defa görüştüm. Sedat Peker’le görüşemediğini dersi.

– Arif Kocabıyık: Beni Sedat Peker’in haberi ve tweetleri ile beğendi.”

Emre Olur’a irtibatı tanımlayan herhangi bir belge, video, resim ses veya veri alış-verişi kimsenin yapmadığı, yardım almadığının sorulduğunu, Olur’unden video, resim, belge ve yardım aldığını kaydettiğini aktaran Öztürk, “İlginçtir Emre Olduğunu aktaran Öztürk, “İlginçtir Emre Olur’a ‘undaki alışverişe giderken iki gazeteciyle Sedat Peker’in irtibatı yapılmaya da başlanıyor. Olur bu tür bir bozukluğun erken uyarılıyor” diye yazdı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment