En Büyük iPhone Fabrikasında İsyan Çıktı! Çalışan Ortalığı Birbirine Kattı

Haberler

> En Büyük iPhone Fabrikasında İsyan Çıktı! Çalışan Ortalığı Birbirine Kattı

Bu sabah erken yerleşim yeri, Çin’deki en büyük iPhone fabrikasında çalışan Foxconn görevlileri güvenlik görevlileriyle çatıştı. Zhengzhou’daki fabrika, Çin’in bölgesi katı COVID’in bakımlarını uygulamaya koymasıyla son birkaç hafta içinde birkaç habere konu olmuştur. Geçen haftalarda Foxconn, işçileri fabrikadan ateşlemeye çalışmıştı. Ayrıca fabrikanın güvenlik görevlileri işçileri yemeklerini yemek yerine yemek yerine yurt kullanımını tüketmeye zorladı. Peki bu durum iPhone üretimini nasıl etkiler?

Foxconn işçileri, fabrikanın bulunduğu yerlerden kaçmaya başlamıştı.

Foxconn işçileri, fabrikanın bulunduğu yerlerden kaçmaya başlamıştı.

Apple’ın iPhone üretimi için kritik öneme sahip olan Çin’deki fabrikasında kullanım, karantinadan firar etti. Zhengzhou’da yer alan fabrikada işyeri tesis duvarlarından atlayarak kaçtığı görüntülendi.

Buradan firar görüntülerini görebilirsiniz:

Apple, iPhone üretimi Çin’den korunmak istiyor.

Apple, iPhone üretimi Çin'den korunmak istiyor.

Apple, covid koruyucuları nedeniyle görevli kişi bulamıyor. Birlik en popüler cihazlar için genellikle güçlü talep gördükleri tatil alışverişi sırasında iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde kıtlık meydana geldiği açıklanmıştı. Foxconn bu ayın başında, 10 Ekim ile 5 Kasım arasında işten çıkarılanlar ancak geri dönmeye karar veren kullanıma ikramiye teklif etti.

Sosyal ortamlarda, tanıkların arka planında “savaş, savaş” sloganları atarken kullandıkları barikatları aştığını gösteren birkaç video yayınlandı.

Kavganın ödenmeyen maaşlar nedeniyle başlaması ve fabrikanın saldırgan bir görünümün merkezi olacağı iddiası gündemde.

Kavganın ödenmeyen maaşlar nedeniyle başlaması ve fabrikanın saldırgan bir görünümün merkezi olacağı iddiası gündemde.

Satılan iPhone birimlerinin %50’sinden sorumlu olduğuna inanılan kalabalık çok sayıda işçi yaralandı. Genel olarak, Foxconn, Apple’ın her yıl kullandığı iPhone birimlerinin %70’ini seri üretimden çıkarıyor. Ne Apple ne de Foxconn, yorum taleplerine yanıt sonuçları.

Apple’ın Hindistan’ın yanı sıra üretiminin bir kısmının Vietnam ve Meksika’ya götürülmek istendiği bildiriliyor.

Apple'ın Hindistan'ın yanı sıra üretiminin bir kısmının Vietnam ve Meksika'ya götürülmek istendiği bildiriliyor.

Apple nereye giderse gitsin, Apple’ın sahip olduğu miktar ve kalitede tedarik sağlayabilecek bir tedarik zinciri geliştirmeyi planlıyor. Ayrıca Apple’ın bir iş gücüne sahip bir yer bulması gerekiyor.

İlginizi çekebilir👇🏻

Leave a Comment