Endoskopiye alınan birleşik midesinden 1,5 metrelik canlı çıktı

Anestezi uzmanı Dr. Hakan Akelma’nın Twitter’dan paylaştığı video izleyenlerin kanını dondurdu.

Rusya’da kadının ameliyatla kurtarıldığı bildirildi. Rusya’ya bağlı Kafkasya sakinlerin Dağıstan’ın Levaşi bölgesinde dünyada benzerine çok az rastlanan bir olay Anestezi uzmanı Dr. Hakan Akelma sosyal medya hesabından paylaştı.

Akelma, sosyal medyadan paylaştığı videoya dikkat çekti. Videoda ameliyatla oyun ağzından seçilen canlı görüldü.

Paylaşılan videoda endoskopi ile ağzından yapılan ameliyatta canlının çıkarıldığı görülüyor. Ameliyatı yapan sağlıkçının ise çıkardıktan sonra attığı darbe ve şoke olduğu görüldü.

Anestezi uzmanı Dr. Hakan Akelma, paylaştığı videoya şu notu düştü:

“Bunca yıllık Anestezistim ilk defa böyle vaka yararı. Şaşkınlık duymamak elde değil. Uyuyan hastalarda endoskopik olarak gittikleri şeye bakın.”

GÖRÜNTÜLER İZLEYENLER İÇİN İÇİNİ ÜRPERTTİ

Rusya’da yaşanan ilginç olay, bir sonraki ameliyat sırasında görüntüleri basına servis edildi. Uyutulan kadının boğazından kuyruk kısmından tutularak çekildiği görülürken, görüntüler ülkede bir anda en çok izlenen görüntü oldu. Hastaneden yapılandırılan canlının yılanın olduğu ve canlı olarak çıkarıldığı, kadının ise zarar vermediği belirtildi.

Hastanenin iddiasına göre hamileliğin yorgunluğu bir yılanın başından beri kadının kurtulduğu, şu an için hastanede kontrol altında tutulduğu ifade edildi.


.

Leave a Comment