Enerji Bakanı’na doğru alıcı veren bürokratı görevden aldı

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, önergeye doğru cevap veren Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu’nu affetmedi. Yerine Mutlu Koç geldi. Danışmanı Koç aynı zamanda TPAO’ya yönetim kurulu üyesi de oldu…

Enerji Bakanı'na doğru alıcı veren bürokratı görevden aldı

Enerji ve Tabiilar Bakanlığı’ndaki çifte atama, skandal bir görevden alma üzerine gerçekleşti. Bakan Fatih Dönmez’in, Dalaman’da tatil yaparken izin verilmeden bir soru önergesine cevap verildi. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Maden Tetkik Arama ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün kiraladığı soruları sordu. Bakan adına Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu önergeye cevap verdi.

2020’den itibaren son 2.5 süre içinde, 460 araç kiralayana bağlı işletme işletmesi, bu araçlara toplamda 33 milyon TL ödendiğini ve borcun gideri 4 milyon 995 bin lira olduğunu açıkladı. Bakan, Ankara’ya uygulanmaz, gerçek açıklayan Niyazoğlu’nu jet hızıyla görevden aldı. Niyazoğlu’nun yerine de Bakan Danışmanı Mutlu Koç gibi. Danışman, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı’na vekaleten getirildi.

Mutlu Koç yeni görevine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla onayla. Bakanlık atamayı böyle duyurdu…

ÇİFT MAAŞA KAVUŞTU

Koç’a bir hafta içinde tam piyango vurdu. İki ayrı göreve geldiği geldi. Danışman, Daire Başkanlığı’nın yanı sıra yönetim kurulu üyesi de yapıldı. Koç, Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu üyeliği görevine de soruşturma. Zengin Koç, almaya almaya başlayın. Halen TPAO’nun yönetiminde Melih Han Bilgin (Genel Müdür), Mehmet Ferruh Akalın (Genel Müdürhan yardımcı) ve üye olarak Kutlu Taşkın ile Edip Müyesseroğlu yer alıyor.

3'ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor İlginizi Çekebilir 3’ü maaş, eski bakanın kayınbiraderi 3 maaş alıyor 4 bürokrata daha çifte maaş İlginizi Çekebilir 4 bürokrata daha çifte maaş

.

Leave a Comment