Erdal Sakız cinayeti | Erdal Sakız cinayetinde son dakikalarda yaşananlar: Sevgilisi, eşi ve oğlu…

Sakarya’nın Karasu ilçesi Kuru Dere Mahallesi’nde, 9 Kasım tarihinde evinden otomobiliyle çıkışı ve bir daha kendisinden haber alınamayan Erdal Sakız (43) için aile ihbarı üzerine aranma çalışması başlatıldı.

BAŞINDA VE GÖĞSÜNDE KURŞUN

DHA’da yer alan haberlere göre çalışmalarında 10’uncu gününde Erdal Sakız’ın cansız bedeni otomobilinde bulundu. Yapılan ilk incelemelerde Erdal Sakız’ın baş ve göğüs kısmında mermi olduğu, ayrıca elinde de tüfek mermi izi olduğu tespit edildi. Erdal Sakız’ın cenazesi otopsisinin ardından verildi.

HTS VE GPS KAYITLARI İNCELEDİ

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ekipleri yaptıkları sahalarda Erdal Sakız’ın cansız gövdesinin bulunduğu alanda HTS ve araç GPS kayıtlarını incelediler.

SEVGİLİSİ, EŞİ VE OĞLU GÖZALTINA ALINDILAR

Yapılan tutuklamalar Jandarma ekipleri Erdal Sakız’ın oğlu TS eşi NS, sevgilisi NB, kuzeni ES, yeğeni RS ile fındık tüccarı EK ile eşi LK ve oğulları SK gözaltına alındı.

ARAMALAR YAPILDI

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi ve Karasu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın karşılaştığında Kurudere Mahallesi’nde E.K’ye ait iş yeri ve beraberindeki ev ile eklentileri olan deposu içinde detaylı inceleme yapan Jandarma Olay Yeri birimlerinin bazı kısımlarını delillendirerek gece geç saatlere kadar çalışma yürütücüsü .

AİLE FERTLERİ SERBEST BİRAKILDI

Jandarma karakolunda ifadeleri alınan Erdal Sakız’ın oğlu TS, eşi NS, sevgilisi NB, kuzeni ES, yeğeni RS serbest bırakıldı.

3 ŞÜPHELİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Erdal Sakız ile aralarında para meselesinde bulunan fındık tüccarı EK, eşi LK ve oğullarının SK´nin gözaltındaki ilerlemelerinin sürdüğü bildirildi.

Leave a Comment