Erdoğan haccı boykot etmek istedi

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde “Ahmet Bey haccı boykot kampanyası” dediğini ileri sürdü.

TV5’te ekrandan gelen “2+1” programı canlı yayın programı olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluAKP hükümetindeki dışişleri bakanlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gelecek lideri Davutoğlu, dönem Başbakanı Tayyip Erdoğan‘ın, Suudi Arabistan yöneticiliği, Abdülfettah es-Sisi‘nin Mısır’daki darbesine destek vermesinden dolayı”haccı boykot kampanyası” dediğini aktardı.

Davutoğlu’nun konuşmasının ilgili kısmı şöyle:

Ben ben barış diploması uygulayan biriyim. hiçbir zaman gerilimin yanında olmadım. Tam da darbeyle Kurban Bayramı arasındayız Sayın Erdoğan, ‘Ahmet Bey, Suudi Arabistan’ın Mısır’a çıktığı destek[…]haccı boykot kampanyası’ dedi. ‘Sayın Başbakanım olmaz’ dedim. Mısır’ın adı Arap dünyası Arapların beynidir. Mısır’ın nereye doğru giderse Arap beyni oraya hareket eder. Demokrasiyi koruyabilseydi Mısır, şu anda dünyadaki demokratikleşme trendi olacaktı, izin sonuçları. Çünkü demokrasi ve halkların hakim olduğu bir yönetimden korkarlar. İsterler ki organizasyonur bir kişi ile iş tutmak, milyonların oyuyla görünmüş, desteğini ondan almayı iş tutmaktan daha kolay. Olmadı. Eğer Mısır’da demokrasi yerleşebilmiş olsaydı ve burada da Müslüman Kardeşler benim tavsiye ettiğim, bizim demeyeceğim. Benim tavsiye aldıkları bütün parçalarla sağlıklı açıklamalar kurabilseydi ve birileri gaz vermemiş olsaydı bu tabir kullanılan için parçaları başka türlü seyredebilirdi.

Leave a Comment