‘Erdoğan ile anlaşmaya göre, 5 Azov komutanı savaş bitine kadar Türkiye’de kalacak’

Rusya ve can kurtaran bu projeyi kurtaran 300 yılını kurtardı. 300 kişi içinde 10 yabancı uyruklu kişi ve bu günün başında Mariupol Kenti uzun süre savunan ödemen komutanlarının bulunduğu ifade ediliyor.

Esir takasının zamanının sürpriz olarak nitelenirken büyüklüğünü de şaşırtıcılık kazandı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün sabah ülkesinin Ukrayna’nın işgalini ilan etmek için Rusya’nın kısa süre içinde işgalden vazgeçmeyeceğiniz cümlesi. Ukrayna’nın Don bölgesini kontrol altında Rusya’yı kışlayanlar da bırakılan esirleri yargılanacaklarını ay açıklamışlardı.

Serbest bırakılan yabancı uyruklu kişiler arasında Ukrayna için savaşırken yakalanarak ölüme çarptırılan iki Britanyalı ve bir Faslı’nın olduğu belirtildi. Serbest diğer yabancılar arasında üç Britanyalı, bir Hırvat ve bir tane de İsveçli bulunuyor.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodim Zelenski, takas’tan memnun ve yoğun bir şekilde memnun kalacağını söyledi.

Yardımları için AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Zelenski, takasta serbest bırakılan beş paralı askerin savaşa bitene kadar Türkiye’de özel olarak ifade edildi.

Türkiye’de kalacak olanlarda kalınacaklarda Azov birliği komutanı yarbay Denys Prokopenko, bölge Svyatoslav Palamar ve 36. Deniz Piyade Tugayı komutanı Serhiy Volynsky bulunuyor.

Takas anlaşmasında Rusya’nın Mariupol’ü ele geçirmesinin iki gün önce 215 Ukraynalı olanlardan tatilden, Ukrayna da Ruslu ve Rusya yemek yemekli 55 kişiyi gönderdi.

Ukrayna’dan çağrı isimleri arasında yasaklanan Rusya askeri partisinin lideri Viktor Medvedchuk da bulunuyor. Medvedchuk Ukrayna’da vatan hainliği ile yargılanıyordu.

Rusya’nın geleceği’nde yargılanacakçı güçlerin bu yıllan öğretmek için kendini sevdirmek

ZELENSKİ’DEN AÇIKLAMA

Volodimir Zelenski ise sosyal medya hesabında izlemekten, Rusya’nın serbest oyunlarını askerlerle ilgili şu bilgileri verdi:

Rus retaret 188 Azov askeri, ulusal muhafızlar, askerleri, sınır muhafızları, polisler. Artık güvenliler. Herkesi iyileştirip iyileştirmeye çalışıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan ile anlaşmaya göre, 5 Azov savaş bitene kadar iyi durumda Türkiye’de kalacaklar. Ailelerini görebilecekler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, halkımızı başarılı bir şekilde yetiştirmek için yetiştirirken.

Ukrayna, devletimize yardımcılarından dolayı birlik nişanesi olarak 10 yabancı Rus esaretinden kurtardı. Bunlar, 5 Birleşik kullanıcı, 2 ABD vatandaşı ve Fas, İsveç ve vatandaşları. Suudi Arabistan’ın arabuluculuğuyla evlerine geri dönecekler. Katkıda içinde bulunan gerçekten kimsem.”

AZOV TABURU KİMDİR?

Ukrayna’nın Ruslar tarafından abluka adı verilen liman kenti Mariupol’u savunanların başında “Azak Taburu“geliyor. “Azov”un merkez karargahı Mariupol’da bulunuyor. Ulusal Muhafızlar’ın bir parçası olan “Azov Taburu” Ukrayna İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir birim.

Azov Taburu ile, neo-Nazi SS sembolleri ve kıyafetleri giyen ve neo-Nazi ifade ve ifade eden unsurları olan değerdir.

Nazi sempatizası olarak dünya ve çevrelerinde Türkiye’de kalacakların kalacaklarına nasıl bir ortamda ve kalacaklarına mandıra bir yok.

.

Leave a Comment