Erdoğan’a eğitime hitap etti, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

‘Öğretmenler Günü’ • Beştepe’de düzenlenen yemekte konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmada isim gövdesi CHP lideri yaptığı Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu hatırlatan Erdoğan, “Kanun girmeye girmez, edinmelerine bakmadan birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Tamamı yalan yanlış bilgilerle devletimizle öğretmenlerimiz dahili fitne sokmaya çalıştılar” dedi.

Erdoğan'a eğitime hitap etti, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Abone ol

Google Haberleri

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görevini yürüten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu’nu hedef aldı. Eğitimcilerin de tepkisini yürüten Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu hatırlatan Erdoğan, görevlendirme, öğretmene “sınavı boykot edinme” sonunda yapan Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, “Kanun cennetine girmez, edinmelerine bakmadan birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Tamamı yalan yanlış bilgilerle devletimizle öğretmenlerimiz dahili fitne sokmaya çalıştılar” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda, 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilden gelen öğretmenle yemekte bir araya geldi.

“Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam kampanyası” diyen Erdoğan, sözlerini sürdürdü:

“Silahlı güçlerimiz, Irak ve Suriye’nin kuzeyine düzenledikleri hava harekatlarıyla saldırıların planlandığı ve gerçekleştirildiği terör yuvalarını darmadağın yapıyorlar. Şu anda parlamentomuzda bundan rahatsız edici olan maalesef, ne i belirsiz birileri var. Bundan rahatsızlar. neden burada bir terörist varsa bu milletin güvenlik teşkilatı, polisiyle, askeriyle, güvenlik güçleriyle orada olacak. nerede varsa orada olacağı.Öğretmenimize eli kalkanın her şeyini darmadağın verir.Bundan sonra da böyle gidecek.Açıklamalara yönelik terör önlemleri tamamen sona erene kadar sınırlarımız içinde ve dışında bu mücadelemizi çevremizi sürdüreceğiz.Evlatlarımızı, 780 bin kilometre karenin hiçbir karışmasında terörün olmaması, terörizminnin birlikte bir Türkiye’de yaşatmakta karar lüz. Rab’im kahraman güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun.”

“OKULLARIMIZI EN MODERN İİMKANLARLA DONATTIK”

Son 20 yıldır görevlerine ‘huzurla’ devam edebilmesi için pek çok adım attıklarını iddia eden Erdoğan, şunları söyledi:

Öğretmen olmak bir cana dokunmak Öğretmenlerimiz eğitim öğretimin temel yapı taşımakta birlikte karakterlerimizin de mimarıdır.

Okullarımızı bakımsızlıktan kurtardık. Her alanda en modern imkanlarla donatılmıştı. Eğitimin alt yapısını büyütürken, öğretmenlerimizi de ihmal etmedik. Bugüne kadar 750 bin yeni öğretmen ataması yaparak eğitim ordumuzu güçlendirdik. Hâlâ görev başındaki 100 öğretmenden 75’inin atamasını biz yaptık. Bütçede aslan payını eğitime ayırdık. Eğitime yatırım bütçesi 20 yıl önce 7,5 milyar liraydı… Eğitime yatırım bütçesini 304 milyar liraya çıkardık. Nereyen nereye… Gelecek yıl eğitim bütçesini 651 milyar lira olarak belirledik.

“BOYKOT ÇAĞRISI YAPTILAR AMA ÖĞRETMENLERİMİZ BU KİRLİ OYUNA GELMEDİ”

Eğitime ilişkin her reformu, uzun istişareler için iyi hesap yaparak tasarladık. Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayali olan öğretmenlik meslek kanununu ortaya çıkardık. Bu kanunla amacımız, sizin için mesleki gelişimize katkı sunacak bir kariyer sistemi inşa ederken, mali ve sosyal haklarınızı da hedeflemeti.

Kanuna girmeye girmeyez, edinmelerine bakmadan birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Tamamı yalan yanlış bilgilerle devletimizle öğretmenlerimiz aracılığıyla fitne sokmaya çalıştılar. Boykot denetimlerini yapanlar ama öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi. Devletimizin bize sağladığı tarihi fırsata sahip çıkan öğretmenlerimiz, siyaset simsarlarımıza cevap vermişlerdir. Şartları taşıyan yüzde 95’i kariyer yoluna başvurmuştur.

Uzman öğretmenlik sınavında 422 bin 368 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf idarelerle birlikte 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkını kazandı. Başöğretmenlik sınavında 66 bin 422 öğretmenimiz başarılı oldu. Muaf makamlarıyla 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment