Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesine CHP’den ilk tepki: Dağ fare doğurdu

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal konut projesine yönelik CHP’den ilk tepki geldi. CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, projeye öğrenim “Dağ ücreti doğurdu” dedi ve: “Bunlar, en alt mağaza. 240 aydan aşağı bu kaç lira olacak? Alan çocukluğundan kaç lira olacak?”

Erdoğan'ın açıkladığı sosyal konut projesine CHP'den ilk tepki: Dağ fare doğurdu

Abone Ol

Google Haberleri

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal konut projesine ilişkisi, “Adeta dağ ücret doğurdu” yorumunu yaptı.

AKP’li Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür’de sosyal konut projesinin yakında plandaki proje detaylarını açıkladı.

Erdoğan “Vatandaşlar toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlara 2280 liradan taksitlerle 240 ay vade ile sahip olacak. Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3187 liradan taksitlerle 240 ay taksitlerle yapılır” dedi. Erdoğan’ın aktardığına göre, konut projesine başvurularda İstanbul’da hane geliri 18 bin lira, diğer illlerde ise 16 bin lira sistemde olacak.

Erdoğan ayrıca “İlk etap konutlarımızdan 50 bini İstanbul, 18 bini Ankara 12500, İzmir, 10 bin Gaziantep, 8650 Bursa’de inşa edilecek, 4500 Kayseri’de inşa edilecek”.

“İHALELERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRECEKLER?”

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Erdoğan’ın duyurusunu yaptığı sosyal konut projesine değerlendirmelerde bulundu.

ANKA’ya geliştirici Karasu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıklanmış reklamını yapmış olduğu sosyal konut projesi, bugün tarafından Cumhurbaşkanı tarafından. Adeta dağ doğurdu. 2 yıl içinde 250 bin konutlarını ifade ederler. Bu inşaatların mülki ile mütehitlik kiralaması, olası bir kullanım öncesinde bu ihaleleri nasıl gerçekleştirecekler?”

“BU FİYATLARA YAPTIRMA ŞANSLARI BULUNMUYOR”

Karasu, şöyle devam ediyor: “İnşaatın maliyetini düşürmeden uzunçe bu satış noktalarından fiyatları bulunamayacak. Vatandaşa satacakları satışta satış yapacak. , en alt mağaza.240 ay sonunda bu mağaza kalacak mı?

“Boyut bir örnek vermek istiyorum; 2018’in temmuz gibi TOKİ’den sosyal konut alan bir vatandaşımız bin 630 TL öder iken 4 yıl son şu anda taksitler 2 bin 930 lira olmuştur” dedin Karasu, söyle: “TOKİ’nin diyesı memur maaşı zammına endekslidir. Ayrıca bu sosyal konutları alan öğrencilerinin, sözleşmelerini imzaladıktan sonra ödemelerine başlayacakları aynı anda hem de sosyal konut taksiti kiralar.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment