Ergin Ataman: “Maçın Böyle Bir Skorla Biteceğini Tahmin Edemezdim”

2022-11-22T22:48:58+00:00

2022-11-22T22:48:58+00:00.

Bilal Baran Yardımcı

22/Kaş/22 22:48

Eurohoops.net


Bilal Baran Yardımcı
Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Olimpia Milano karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.


Eurohoops Ekibi tarafından / [email protected]

Turkish Airlines EuroLeague normal sezonun 9. hafta karşılaşmasında temsilcisimiz Anadolu Efes, deplasmanda kozlarını paylaştığı Olimpia Milano’yu 51-80’le devirerek ligdeki 4. galibiyetini elde etti.

Maçın ardından temsilcimizde Koç Ergin Ataman, basın toplantısı mikrofon başına geçti.

Koç Ataman, şu ifadeleri kullandı:

“Evet, maçın sonucu fazlasıyla ilginç görünüyor. Maçtan önceki mücadelenin böyle bir skorla biteceğini tahmin edemezdim. Sanıyorum Olimpia Milano’yu sakatlık zorluklarını oldukça etkilemiş. Hücumda bazı problemler yaşadıklarını gördük, biz de savunma stratejimizi buna göre hazırladık. Sonuç olarak planımız karşı karşıya geldi. İlk yarıda rakibimize 8 hücum ribaund şansı bildiğimiz, soyunma uyguladığı bu duruma dair konuştuk.

İkinci yarıda ise ribaundları kontrol ettik. İkinci yarı rakibimizin zayıf noktalarına atak yaparak harika bir hücum performansı sergiledik. Hücumda Tibor Pleiss ve Will Clyburn’ü aktif kullanmaya çalıştı. Bu sayede kontrolü ele geçirdik ve öz güven kazandık. Maçın ritmini elemize geçirerek arka arkaya üçlük isabetleri bulundu. Sonunda rakibimiz iyice öz güven kaybı yaşadı ve böyle ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Bence bu skor iki takım arasındaki gerçek farkı yansıtmıyor ama böylesine zor bir deplasmanda kazanmak bizim için çok önemliydi. “

Basketboldaki en son kaybı kaçırmamak için tıklayın!

Leave a Comment