Esenyurt’ta lüks siteye dadanan hırsızlar, sahibinin korkulu rüyası oldu

Lüks bir siteyi gözüne kestiren hırsızlar, giriş turnikesinin bozuk olmasından faydalanarak 80 bin TL’lik vurgun yaptı. Aynı kadınlar, başka ilçelerde de evlilik yaptıkları öğrenildi.

Esenyurt'ta lüks siteye dadanan hırsızlar, sahibinin korkulu rüyası oldu

İstanbul’un Esenyurt ilçesi Zafer Mahallesi’nde bulunan lüks bir sitenin turnikesin bozuk olduğunu fark eden bir grup kadın, geçen bir hafta içinde içeriye sokmaya başladı.

İddiaya göre takip ettikleri bir ev sahibi evden çıkma fırsatı bilen hırsızlardan 4’ü, yük asansörüne binerek evin bulunduğu kata çıktı.

Diğer kadın ise apartmanda bir süre gözcülük gittikten sonra arkadaşlarına katıldı.

80 bin liralık altın ve para çaldılar

Kısa bir süre sonra kapıyı açan hırsız kadınlar, evin üstündeki 10 bin TL nakit para ve 70 bin TL’nin üzerinde değere sahip ziynet eşyası çalınır.

Kadınlar, hırsızlığın ardından hiçbir şey olmamış gibi siteden çıkarırken, Esenyurt ve çevre ilçelerde benzer yayılan çok sayıda olaya karıştıkları öğrenildi.

Esenyurt’ta hırsızlar 80 bin TL’lik vurgun yaptı VİDEO

“Parfümlerimi bile çalmışlar”

Yaşayan eklemeler hakkında İHA’ya konuşan ev sahibi Tuğba Yalçın, “Eve yeğenim ile birlikte geldik. Girdiğimizde evde eşya bir koku vardı. Bitkilerimin toprakları yere dökülmüştü. Odama göre her şeyi anlattığını gördüm. Daha sonra ise banyoda havlulara dokunulduğunu gördüm ve hemen yanına gittim. 5 dakika içinde eve geldi ve ilk başta hırsızın yargılanmasına inanılmadı.

Esenyurt'ta lüks siteye dadanan hırsızlar, sahibinin korkulu rüyası #1 oldu

Bir süre yanıp tutuştuktan sonra odama gitti ve sırt çantamın olmadığını gördüm. Diğer çantama baktım ve 10 bin TL nakit paramın çalındığını gördüm. Televizyonun altında bozuk paralar vardı, gittiler. Yatak odamızda bozuk paralar vardı, onlar da gitti. Biraz daha koruma yüzüklerim ve kolyelerim de vardı. Parfümlerimi bile çalmışlar.” dedi.

“Güvenlikli bir sitede gördüğümüz ama olanlara bakın”

Site yönetiminin gerekli önlemleri almadığını söyleyenler Yalçın, “Eve hırsız hırsızın emin olduklarında hemen güvenliğini aradık. Bizi sakinleştireceği yere ‘Siz mi aldınız?’ ‘Kapı kiti yaygın değil mi?’ ‘Tanıdık biri almış olabilir mi?’ diye sorular sordu. 80 bin TL değerinde doğum yaşanmış. Ben çıktıktan 10 dakika sonra eve gelen insanlar beni mi takip ediyor diye yaklaşıyor.

Esenyurt'ta lüks siteye dadanan hırsızlar, sahibinin korkulu rüyası #2 oldu

Güvenlikli bir siteye girme ama olanlara bakın. 1.500 TL aidat veriyoruz. Buranın güvenilir bir site olduğu için buraya taşındık. Yönetime hesap sorduğumuzda bize ‘Burada bir sürü sürü oluyor zaten’ diyorlar. Daha önce neden söylemediniz? Tüm bunların dışında da günlük olarak daireler kiralanıyormuş. Böyle bilseydim taşınmazdım.” dedi.

Esenyurt'ta lüks siteye dadanan hırsızlar, sahibinin korkulu rüyası #3 oldu

Leave a Comment